Kulkšnies tendinito simptomai ir gydymas

Kojų sausgyslių tendinitas reiškia trumpalaikį sąnarių, esančių ties kulkšnies sąnariu, uždegimą. Kojos yra pluoštinis audinys, jungiantis raumenį su kaulais ir leidžiantis judėti sąnarį. Trylika sausgyslių kerta kulkšnies sąnarį. Kojų sausgyslių tendinitas gali pasireikšti dėl padidėjusio naudojimo ar sąnario kulkšnies pažeidimo, pvz., Susiaurėjęs kulkšnis. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra skausmas ir patinimas. Įvairios procedūros skirtos mažinti skausmą ir uždegimą bei pagerinti kulkšnies funkciją.

Skausmas ir švelnumas

Kojų sausgyslių tendinitas sukelia skausmą, kuris gali pasireikšti kulkšnies nugaroje, priekyje arba šonuose, priklausomai nuo paveikto sausgyslių ar sausgyslių. Paprastai skausmas padidėja dėl aktyvumo, kuris sukelia įtampą į uždegtą sausgyslę. Jis taip pat gali būti blogesnis, kai pirmą kartą išlipate iš lovos ryte. Slėgio taikymas uždegtos sausgyslės srityje dažnai yra skausmingas. Skausmą taip pat gali sukelti patinimas.

Patinimas

Patinimas po įtemptos sausgysles yra dar vienas bendras ligos priepuolio tendinito simptomas. Tačiau iš pradžių jis gali būti nepastebimas. Tikėtina, kad padidės tinimas, jei negalima pradėti gydyti uždegimo. Nors patinimas paprastai būna uždegtos sausgyslės srityje, jį taip pat galima pastebėti aplink kulkšnių audinius.

Poilsis, ledas, suspaudimas ir aukštis

Šeimos sausgyslių tendinito simptomų savikontrolė gali būti pradėta laikantis santrumpos R.I.C.E., kuris reiškia poilsį, ledo suspaudimą ir pakilimą. Laikydamiesi savo kojų kiek įmanoma, išvengiant bėgimo ir šokinėjimo, sausgyslių uždegimas gali išspręsti. Šaltos pakuotės taikymas 10-15 minučių per dieną kelis kartus per dieną pirmąsias kelias dienas padeda sumažinti skausmą ir patinimą. Elastinė kulkšnies įvyniojimo priemonė švelniai suspaudžia kulkšnį, kuris padeda sumažinti skausmą ir patinimą. Padidėjęs kulkšnis taip pat padeda sumažinti patinimą ir skausmą.

Pratimai ir vaistai

Be recepto vaistiniai preparatai, tokie kaip ibuprofenas (Advil, Motrin) arba naproksenas (Aleve), gali sumažinti sausgyslių uždegimą, todėl sumažėja skausmas ir patinimas laikantis kulkšnies tendinito. Pasirūpinkite, kad šie vaistai būtų saugūs jūsų gydytojui. Gali būti naudingi ir švelnūs prailginimo pratimai, tokie kaip kulkšnis ir blauzdos raumenų ištempimas. Šie pratimai padeda sustiprinti kulkšnies sąnarį išlaikant lankstumą ir mažinant standumą. Tačiau svarbu neveikti pratimai, kurie sukelia skausmą jūsų kulkšnis, nes tai gali dar labiau pažeisti uždegtus sausgysles.

Medicininis gydymas

Jei per kelias dienas jūsų sąnario skausmas nepagerės savikontrole, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad galėtumėte įvertinti ir gydyti. Nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, jei turite sunkių kulkšnies skausmų, negalite nešioti svorio ar perkelti savo kulkšnies, ar jūsų kojos šaltas, blyškus ar nutirpęs. Šie simptomai gali rodyti rimtą kulkšnies traumos sužalojimą.