Juodos cohosh ir fibroids

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, maždaug po vienos iš penkių moterų gimdos fibrozės vystosi gimdymo metais. Jei esate viena iš tų moterų, galbūt jau patyrėte skausmą, kuris dažnai būna susijęs su nekenksmingais navikais. Gydymas dažnai apima receptinius vaistus, kurie gali turėti šalutinį poveikį. Gydytojai šimtmečius medicinoje naudojo juodąjį cohosh, kad gydytų daugelį ginekologinių problemų, tokių kaip skausmingos menstruacijos ir menopauzė. Juodoji cohosh gali padėti gydyti gimdos fibroidus, tačiau prieš vartodami būtinai pasitarkite su savo gydytoju.

Gimdos fibrozė

Paprastai fibrozės pasireiškia moterims nuo 30 metų ir gali susilpnėti menopauzėje. Nors fibroidinių navikų priežastis mokslininkams paslaptis, hormonų estrogenas vaidina lemiamą vaidmenį auglių augimui. Kol moteris toliau menstruuojama, ji ir toliau gamins estrogeną, o augliai, tikėtina, toliau augs. Fibroids gali būti mažesnės nei maždaug 6 ar daugiau colių ilgio. Simptomai fibroidais yra pilvo pojūtis, vidurių užkietėjimas, dujos, kraujavimas tarp laikotarpių, sunkus menstruacijų kraujavimas, dubens krampsnys, skausmas lytinių santykių metu, slėgis arba apatinės pilvo dalies apimtys ir padidėjęs šlapimo dažnis.

Juodas cohosas

Juodasis cohosh yra buttercup šeimos narys. Dažniausiai rastysite aukštą augalą Šiaurės Amerikos Rytų šeivamediose miškose, o tai apima keletą pavadinimų, įskaitant bugbane, bugwort, squawroot ir juodąjį snakeroot. Gydytojai šimtmečius medicinoje naudojo juodąjį cohosh gydyti skausmingas menstruacijas, naktinį prakaitavimą ir karščio pojūčius, susijusius su menopauze ir priešmenstruacinio sindromo simptomais. Veiklioji medžiaga juodajose cohosh yra izoferulio rūgštys, kurios mokslininkai mano, kad yra priešuždegiminių savybių, ir fitoestrogenai, augalinės kilmės cheminės medžiagos, kurios veikia kaip estrogeną organizme.

Moksliniai įrodymai

Juodosios cohosh naudojimas fibroidams gydyti duos mišrius rezultatus, lygiai taip pat naudojant bet kurį estrogeno preparatą gimdos fibrozės gydymui. Tyrėjai atliko nepakankamus klinikinius tyrimus, kad įvertintų juodo cohosh veiksmingumą gimdos fibrozės gydymui. Moksliniai tyrimai rodo, kad įvedant papildomą estrogeną į jūsų sistemą, pvz., Naudojant kontraceptines tabletes, gimdos fibrozės šiek tiek augs. Pasak Amerikos akušerių ir ginekologų kongreso, tai taip pat padės sušvelninti sunkų mėnesinių srautą ir skausmingą mėšlungį, susijusią su fibroma. Daugelis moterų mano, kad nedidelis fibroidų augimas yra maža kaina už komforto lygio padidinimą. Tačiau prieš naudojimą visada turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti juodąjį cohosh ar bet kokį vaistažolių preparatą savo gydytojui.

Įspėjimai

Pasak Merilendo universiteto medicinos centro, asmenys, vartoję didelę juodojo cohosh dozę, turėjo pilvo skausmą, galvos skausmą, pykinimą, lėtą širdies susitraukimų dažnį, sąnarių skausmą, vėmimą, svorio prieaugį ir regėjimo sutrikimus. Juodoji cohosh taip pat gali neigiamai paveikti su hormonais susijusių ligų, tokių kaip krūties vėžys, gimdos vėžys, kiaušidžių vėžys ir endometriozė, ir gali skatinti krūties vėžio ląstelių augimą. Nėščios moterys turėtų vengti naudoti juodą cohosh, nes tai gali paskatinti gimdos susitraukimus, dėl kurių atsiranda persileidimas arba ankstyvas gimdymas.