Avokadai ir viduriavimas

Beveik bet koks maistas, kurį galite valgyti, gali sukelti prarastą, vandenį išmatose, jei Jums yra nepageidaujama reakcija arba sustiprėja anksčiau buvusi būklė. Nors tai nėra įprastas alergenas, kai kuriems žmonėms avokadas gali sukelti alergines reakcijas arba sukelti maisto netoleravimą. Avokado oda galėjo būti užteršta bakterijomis, kurios sukėlė ligą. Arba, jei vienu metu valgysite per daug avokado, gali būti kaltas vaisių didelis skaidulų kiekis.

Fiber Faktai

Avokados – tai turtingi maistinių skaidulų šaltiniai – tai augalinių maisto produktų dalis, kuri per jūsų sistemą patenka be virškinimo. Paprastai skaidulos yra naudingos virškinimui, nes tai padeda šalinti atliekas ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo. Jei valgysite per daug skaidulų vienu metu, galite patirti viduriavimą. Vienas visas Floridos ar Kalifornijos avokadas turi 13,5 gramų skaidulų. Kad tai būtų perspektyvi, tai yra daugiau nei pusė rekomenduojamos dietos pašalpos moterims ir apie 35 proc. RDA vyrų. Rekomenduojamas avokado serviravimo dydis yra tik penktadalis vaisių. Kad išvengtumėte skrandžio sutrikimų, laikykitės vieno avokados porcijos viename posėdyje.

Apie alergijas ir netoleranciją

Jei pasireiškė pilvo skausmai, pykinimas ar vėmimas, viduriavimas, bėrimas, niežtintis burnos ar ausų kanalas ar nosies užgimimas po valgio avokado, gali atsirasti alerginė reakcija. Alerginė reakcija susijusi su jūsų imunine sistema, ir net nedidelis avokado kiekis gali sukelti simptomus. Sunkiais atvejais gali pasireikšti sunku kvėpuoti ar sunku nuryti ar netgi patekti į anafilaksinį šoką. Jei problema yra netoleravimas, tai neturės įtakos jūsų imuninei sistemai, bet vis tiek gali sukelti virškinimo sutrikimus, įskaitant viduriavimą. Bet kuriuo atveju, jūs neturėtumėte valgyti avokado.

Kaltinti jį bakterijomis

Keletas bakterijų rūšių, įskaitant salmoneles, kampilobakterius, E. coli ir listerias, gali užteršti maistą ir sukelti rimtą šalutinį poveikį, įskaitant viduriavimą, jei prarijus. Nors jūs nevalgysite avokado odos, jei jūsų vaisiai buvo užteršti, bakterijos galėjo būti perkeltos į mėsą, kai pjausite ją peiliu. Kad tai išvengtumėte, gerai nuplaukite avokadus po tekančiu vandeniu prieš juos supjausdami. Prieš pradėdami tvarkyti ar pjaustyti avokadą, nusiplaukite rankas ir bet kokius daiktus, galinčius patekti į bakterijas.

Žarnų sutrikimai ir ligos

Daugybė anksčiau egzistuojančių sąlygų galėtų būti jūsų viduriavimas, o ne konkretus jūsų valgomas avokadas. Dirgliosios žarnos sindromas, Krono liga, uždegiminė žarnų liga ir celiakija yra tik keletas atvejų, pažymi Nacionalinė Virškinimo ligų informacijos centras. Prieš kaltindamas avokadą, įsitikinkite, kad jūs nenorėjote vartoti kitų ingredientų, pvz., Glitimo, kuris gali būti jūsų viduriavimo priežastis. Pasitarkite su savo gydytoju apie galimą dietos pašalinimą, norėdami tiksliai nustatyti kaltininką.