Arginino trūkumo simptomai

Pagal “Mayo” kliniką argininas yra pusiau neesminė amino rūgštis, baltymų konstrukcinė dalis. Kūnas paprastai pakankamai veikia, o papildai nereikalingi, tačiau kai kuriems žmonėms, kuriems būdingos tokios būklės kaip baltymų nepakankamumas ir sveikatos sutrikimai, pvz., Nudegimai ir sužalojimai, gali prireikti papildomų maisto papildų. Trūkumų simptomai gali būti plaukų slinkimas, blogas žaizdų gijimas ir odos išbėrimas, todėl reikia papildyti argininu. Kaip ir su visomis aminorūgštimis ir kitais sveikatos papildais, pasikalbėkite su specialistu, prieš pradėdami vartoti papildą.

Argininas yra aminorūgštis, kurios organizmas turi pagaminti baltymą kreatininu ir sukurti karbamidą, kuris yra būtinas toksiško amoniako pašalinimui iš organizmo. Tai būtina raumenų formavimui ir tinkamam širdies ir kraujagyslių funkcionavimui kartu su daugeliu kitų organų organizme. Paprastai mes turime pakankamai, nes jis sintetinamas iš valgomų maisto produktų.

“Mayo Clinic” teigia, kad arginino trūkumas gali sukelti odos sutrikimų, pavyzdžiui, bėrimą ir plaukų slinkimą, nes jis pranešė apie gebėjimą padidinti kraujo patekimą į odą. Taip pat gali atsirasti sunkesnių būklių, tokių kaip blogas žaizdų gijimas, ypač svarbus tiems, kurie turi nudegimus ir infekcijas. Retais atvejais gali pasireikšti riebiosios kepenys, galinčios sukelti kepenų funkcijos sutrikimus, taip pat kraujagyslių funkcijos sutrikimų.

Nors normalus žmogus gali pagaminti pakankamą arginino kiekį organizme už būtiną funkciją, žmonėms, kurių dieta ar greitas augimas yra netinkamo baltymo, gali prireikti papildomo arginino. Asmenys, turintys per didelį lizino suvartojimą ar pernelyg didelę amoniako koncentraciją, taip pat gali sutrikdyti jų arginino gamybą. Tiems, kurie turi medicinines sąlygas, tokias kaip nudegimai, infekcijos, sepsis ir karbamido sintezės sutrikimai, gali tekti papildomai papildyti argininu. Retais atvejais, gydant mediciną, argininas buvo naudojamas metabolinei alkalozei gydyti dėl didelio chlorido kiekio.

Natūraliai atsirandantis argininas gali būti aptinkamas įvairiuose maisto produktuose, įskaitant gyvūninius ir augalinius šaltinius. Pieno produktai, tokie kaip pienelis ir produktai iš pieno, paukštienos, jautienos, kiaulienos ir jūros gėrybių, turi pakankamą arginino kiekį. Visi geri arginino šaltiniai yra sveiki grūdai ir riešutai, įskaitant kviečius, žemės riešutus, sojos pupeles ir medaus riešutus, pavyzdžiui, graikinius riešutus, migdolus ir anakardžius. Ankstesni arginino deriniai taip pat gali būti vartojami kaip maisto papildas, gautas iš sveiko maisto prekių parduotuvės. Pasitarkite su medicinos specialistu prieš papildymą argininu

Apie argininą

Trūkumo simptomai

Trūkumo priežastys

Arginino šaltiniai