Ar žaliavinės dietos yra leidžiamos žaliajai dietai?

Remiantis tuo, kad žaliaviniai maisto produktai yra maistingesni už savo virtus analogus, žalio maisto dieta apima įvairius nešildomus maisto produktus, tokius kaip vaisiai, daržovės, sėklos ir riešutai. Nors šioje dietoje galite vartoti keletą rūšių marinuotų daržovių ir kitų fermentuotų maisto produktų, rūšys, kurios buvo virtos, pasterizuotos ar kitu būdu kaitintos, nelaikomos priimtina griežtai žaliavinio meniu.

Aprašymas

Pasak Oregono valstybinio universiteto išplėtimo, marinavimas yra senas būdas išsaugoti maistą, kuris gali išvengti daržovių, vaisių ar kitų greitai gendančių daiktų sugadinimo. Marinatai paprastai būna dviejų formų: fermentuotos, kai daržovės išgydomos sūrymu keletą savaičių, ir nefermentuotos, kai daržovės sėdi rūgštiniu tirpalu, pavyzdžiui, actu, 1-2 dienas. Nors žodis “marinuotai” dažniausiai sukelia sūrymu supakuotų agurkų agurkų vaizdus, ​​galima įsigyti marinuotų daržovių spektrą, įskaitant veisles, tinkamas žaliam maisto maistui. Judith Choate, “The Best Little Book of Preserves and Pickles” autorius, teigia, kad beveik kiekvieną daržovę galima marinuoti.

Karščio gydymas

Nazlina Hussin, “Pickles” ir “Spices World” virėja ir autorė, paaiškina, kad jaunos, švelnios daržovės marinuojamos, kol dar žalios, o vyresnės daržovės, greičiausiai, bus virtos prieš sūdymą. Tačiau, net jei daržovės yra sūrymo žaliavoje, papildomi perdirbimo etapai gali tapti nepriimtini žaliavinio maisto dietai. Oregono valstijos universiteto pratęsimas rodo, kad marinuotai paprastai apdorojami arba verdančio vandens metodu, arba pasterizavimo metodu, dėl kurio sūdytos marinuotės gali viršyti 116 laipsnių Fahrenheit’io ribą, leidžiamą žalią maisto dietą. Nors dauguma komerciškai parduotų marinatų buvo šildomi ir nelaikomi žaliavomis, kai kurios įmonės gamina marinuotas daržoves, kurios yra išgydomos ir supakuojamos esant žemai temperatūrai. Žaliajai dietinei maiste leidžiama naudoti tokias marinuotąsias daržoves, kurios paprastai vadinamos “žalias”, “gyvas” arba “nepasterizuotas”.

Privalumai

Kartu su vitaminų, mineralų ir skaidulų, kurių sudėtyje yra šviežių daržovių, išsaugojimas, žaliaviniai marinuoti vaisiai gali suteikti papildomos naudos sveikatai. Pasak autoriaus Rebecca Wood, marinavimas gali padaryti daržoves labiau virškinamuosius, neutralizuoti natūraliai atsirandančias antielemenines medžiagas ir papildyti žarnyno florą, reikalingą sklandžiam virškinimui. Mediena pažymi, kad nepasterizuotos marinacijos, valgomos žaliąja mityba, yra sveikesnės nei pasterizuotos veislės, nes šildymo procesas naikina naudingą mikroflorą, kuri auga mėsos ir fermentacijos metu.

Apsvarstymai

Nors žaliosios marinuotos daržovės gali pasiūlyti vertingą mitybą, jos taip pat gali kelti pavojų maisto sukeltai ligai, jei jos nėra tinkamai paruoštos. Nors pasterizacija naikina draugiškas bakterijas, kurios gali padidinti žarnyno sveikatą, šildymas taip pat sunaikina kenksmingus ligos sukėlėjus. Be to, nors žaliaviniai vaisiai, daržovės, riešutai ir sėklos gali būti vertingas jūsų dietos komponentas, griežtai žalio maisto dieta gali trūkti svarbių maistinių medžiagų ir dėl to trūkumų laikui bėgant. Pasitarkite su savo gydytoju prieš pradėdami griežtai žaliavinį valgymo planą.