Ar morkos yra geros spuogai?

Po 30 metų, kai abejoja, ar maistas veikia spuogus, kai kurie įprasti medicinos specialistai dabar mano, kad yra ryšys. Maistas nesukelia spuogų, kaltingajose yra per daug naftos susidarymo jūsų odoje, užkimštos poros, uždegimas ir Propionibacterium acnes, bakterijos, kurios gyvena ant odos. Tačiau kai kurie maisto produktai gali pabloginti spuogus – sukelia hormonų ar alergines reakcijas – ir kai kurie maisto produktai gali būti naudingi spuogams. Morkos gali patekti į bet kurią kategoriją.

Morkos ir vitaminas A

Morkos yra viena iš turtingiausių maisto šaltinių vitamino A – maistingos medžiagos, kuri yra svarbi sveikai odai. Vitaminas A yra pagrindinis kai kurių aktualių odos priežiūros priemonių, žinomų kaip retinoidai, pavyzdžiui, tretinoinas, ingredientas. Jis taip pat gali būti vartojamas žodžiu izotretinoino vaistu, kuris turi būti gydomas prižiūrint gydytojui. Daugiau morkų valgymas natūraliai padės padidinti vitamino A kiekį, kad jūsų oda būtų sveika. Tačiau nėra mokslinių tyrimų, kurie ištirtų morkų vartojimo poveikį spuogai.

Maisto alergija ir spuogai

Jei esate alergiškas morkoms, jūsų spuogai gali pablogėti. Nors alergija maisto produktams, pvz., Žemės riešutams ir vėžiagyviams, daug dėmesio skiriama, galite sukurti alergiją bet kokiam maistui, įskaitant morkas. Pasak Merilendo medicinos centro, alergijos maiste gali vaidinti vaidmenį suaugusiems spuogams. Jei kada nors patyrėte tokius simptomus kaip niežtintis gerklė, dilgėlinė ar pykinimas po morkų valgymo, jums gali būti alergija jiems ir neturėtumėte jų valgyti ar valgyti tik tada, kai jie yra virti.

Morkų “vaidmens tikrinimas jūsų spuogai

Norėdami nustatyti, ar morkos yra naudingos jūsų spuogams, laikykitės maisto dienoraščio ar žurnalo. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų oda gerėja, pvz., Yra mažiau išblukimų, valgydami morkas. Amerikos dietologų asociacija rekomenduoja suaugusiems valgyti 2 1/2 puodelių daržovių per parą, o morkos gali būti šio pašaro dalis. Kita vertus, jei pastebite, kad jūsų spuogai blogėja, pabandykite pašalinti morkas tris ar šešis mėnesius, kad sužinotumėte, ar jūsų oda gerėja.

Apsvarstymai

Turėkite omenyje, kad net jei morkos padės sušvelninti jūsų spuogus, gali būti, kad kiti dietiniai maisto produktai gali pabloginti spuogus. Anot Amerikos Amerikos osteopatijos dermatologijos koledžo, pavyzdžiui, rafinuoti angliavandeniai, pieno produktai, riešutai ir saldainiai buvo susiję su spuogų atsiradimu. Maisto produktai, tokie kaip angliavandeniai ir neorganinės pieninės, gali sutrikdyti hormonų veiklą jūsų organizme, pavyzdžiui, insulino gamybą, ir sustiprinti spuogus. Apriboti šių maisto produktų suvartojimą. Vietoj to, pasirenkate maistingą, subalansuotą mitybą su maisto produktais, tokiais kaip vaisiai, daržovės, sveiki grūdai, žuvys ir ekologiška mėsa bei pieno produktai, kurie padės išvalyti odos spuogus.