Ar galite valgyti mėsą po pardavimo datos?

Mėsos pardavimo data tikrai nepaaiškina, ar mėsa yra saugi. Nors jūs niekada neturėtumėte įsigyti mėsos po jo pardavimo datos, mėsos saugumas po pirkimo labiau priklauso nuo to, kaip jį laikyti po to, kai jį pagaminote iš rinkos. Jei tinkamai nesaugu, mėsa gali tapti nesaugi gerokai prieš jo pardavimo datą arba gali likti saugi mėnesius po jo pardavimo datos.

Pardavimo datos padeda mažmenininkams sužinoti, kiek laiko parduoti produktą parduodant, kartu pateikiant klientams informaciją apie produkto pirkimo terminą. Jūs visada turėtumėte įsigyti mėsos prieš parduodamą datą. Tačiau, pirkdami mėsą, pardavimo data tampa beprasmiška. Pardavimo datos tik užtikrina saugumą, kai mėsa laikoma tiksliai laikomose komercinės paskirties mažmeninėse laikymo sąlygose, o ne būstinėje esančiame šaldytuve. Įsigijus mėsos galite saugiai laikyti jį tik tam tikrą laiką, neatsižvelgiant į laiką, likusį jo pardavimo metu.

Kiek laiko jūs galite saugiai vartoti mėsą po pirkimo, priklauso nuo mėsos rūšies. Jei laikoma šaldytuve, jos turėtų būti išvirtos per vieną ar dvi dienas nuo pirkimo, jei naminiai paukščiai, jautiena, alyvuogės, žemės kiauliena, mėsa su gyvūnais ir dešra. Kitas jautienos, ėrienos ir kiaulienos gabalus reikia kepti per 3-5 dienas nuo pirkimo. Jau pagaminti naminiai paukščiai ir dešra turėtų būti valgyti per 3-4 dienas, o valgio pietūs gali būti laikomi dvi savaites, jei jos neatidarytos, tačiau jas reikia suvartoti per 3-5 dienas po atidarymo. Bekonas ir karštos šunys turėtų būti naudojami per dvi savaites, jei pakuotė yra neatidaryta ir per savaitę atidarius pakuotę.

Mėsa bus saugi tik minėtais laikotarpiais, jei taip pat laikysis saugios tvarkymo praktikos. Įsigykite mėsą iš gerbiamų mažmenininkų, kad pasitikėtumėte tinkamai laikyti mėsą. Apsipirkdami maisto parduotuvėje, paimkite mėsą, kad sumažintumėte šaldytuvo laiką. Po pirkimo iš karto paimkite mėsą į namus ir padėkite į šaldytuvą ar šaldiklį. Laikykite savo šaldytuvą 40 laipsnių Fahrenheitu ir naudokite termometrą, kad patikrintumėte temperatūrą. Laikykite mėsą šaltesnėje šaldytuvo dalyje; kai kuriuose šaldytuvuose yra vieta, specialiai skirta mėsos saugojimui.

Jei nevalgysite mėsos per saugų laikymo laiką, galite ją į šaldytuvą laikyti ilgą laiką. Šaldiklio temperatūra turi būti ne aukštesnė kaip 0 laipsnių Fahrenheito. Užšaldyta mėsa, priklausomai nuo mėsos, bus saugi įvairiais laiko intervalais. Galite užšaldyti maltą jautieną tris ar keturis mėnesius, o jautienos kepsniai ir kepsniai saugomi šaldytuve nuo šešių iki 12 mėnesių. Jei esate užšaldę mėsą daugiau nei dvi savaites, išimkite iš supermarketų pakuotės ir padėkite ją į krepšelius su šaldytuvais, kurį rekomenduoja Colorado Extension universitetas.

Parduodami pagal datą

Saugus laikymo laikas šaldytuve

Saugus aptarnavimas

Užšalimas