Anaerobinio mokymo adaptacijos

Anaerobinis mokymas apima intensyvius mokymo metodus, kuriuose energijos šaltinis nepriklauso nuo deguonies naudojimo. “Sprinting”, aukšto intensyvumo pasipriešinimo treniruotės ir keletas sporto pasikliauja anaerobinėmis treniruokliais, kad pasiektų aukščiausią rezultatą. Kūnas patiria daugybė adaptacijų, atliekant nuoseklų anaerobinį treniruotę, beveik kiekvienai kūno sistemai. Nuo jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos iki jūsų endokrininės sistemos anaerobinis treniruotės gali būti pritaikytos prie geros sveikatos ir gerų rezultatų.

Nervų sistemos pokyčiai atsiranda tiek centrinėje, tiek periferinėje nervų sistemoje. Veikla smegenų varikliuose, plotai, atsakingai už judėjimo kontrolę ir vykdymą, didėja anaerobiniu treniravimu. Dėl aktyvumo padidėja variklio vienetų trakto stygius palei nugarkaulį, todėl variklio agregatai dažniau degina. Greitas nervų šaudymas iš motorinių nervų į raumenų skaidulas sukelia raumenų hipertrofiją ir padidina suklio jautrumą. Abi šios adaptacijos pagerina raumenų jėgą ir galią.

Anaerobinis treniruotės metu padidėja raumens masė per hipertrofiją. Yra du pagrindiniai raumenų skaidulų tipai. II rūšies pluoštai vadinami “greito įšukimo” pluoštais ir gali sudaryti aukštesnę jėgą nei I tipo. Anaerobiniu treniruotės, ypač sunkiojo atsparumo treniruotės metu, visi raumenų pluoštai padidėja, nes visi pluoštai įdarbinami norint pagaminti reikalingą didelę jėgą . Tačiau II rūšies pluoštai padidina dydį nei I tipo pluoštai. Kiti raumenų adaptacijos apima geresnį kalcio išsiskyrimą ir padidintą buferinio tankio gebą. Kalcis yra pagrindinė reguliavimo ir signalizavimo molekulė visuose raumenyse. Pagerėjęs kalcio išsiskyrimas pagerina raumenų gebėjimą jį naudoti. Padidėjęs buferinis tūris padeda kūnui kovoti su raumenų nuovargiu, nepaisant pieno rūgščių kaupimosi.

Jungiamasis audinys apima kaulus, sausgysles, raiščius ir fasciją. Anaerobinio mokymo didelės jėgos raumenų susitraukimai padidina kaulų traukimą. Šis padidėjęs kaulų traukimas gali padėti pagerinti kaulų mineralų tankį. 2000 m. “Calcified Tissue International” paskelbtas tyrimas parodė, kad intensyvios pasipriešinimo treniruotės turėjo didesnį poveikį kaulų mineralų tankiui, negu vidutinio intensyvumo pasipriešinimo treniruotės dėl didesnio kaulų raumenų traukimo. Anaerobinis mokymas taip pat gali pagerinti sausgyslių ir raiščių stiprumą tiek prikabinimo vietoje, tiek audinių kūne, ir gali pagerinti fascinės medžiagos stiprumą aplink raumenis.

Hormonų išsiskyrimas yra labai svarbus veikimui ir kitoms mokymo adaptacijoms. Pratybų metu insulinas padidina gliukozės įsisavinimą raumenimis. Testosteronas padidėja treniruočių metu, šis hormonas yra svarbus raumenų hipertrofijai. Išaugęs augimo hormonas prailgina pratimą, skatina jungiamojo audinio augimą. Epinefrinas ir norepinefrinas paruošia ląsteles, kad galėtų naudoti gliukozę kaip degalus ir padidinti širdies susitraukimų dažnį, kraujo spaudimą ir kvėpavimo greitį, kad atitiktų fizinius mokymo poreikius. Gliukagonas ir kortizolis užtikrina, kad organizmas turi pakankamai energijos, kad galėtų tęsti mokymą, sulaužydamas angliavandenius ir riebalus. Anaerobinis mokymas gali pagerinti ūmią atsaką į pratimus, užtikrinant, kad šie hormonai būtų greitai išlaisvinti, kad organizmas veiktų dideliu pajėgumu.

Širdies ir kraujagyslių sistema greitai reaguoja į anaerobines pratybas, padidina širdies susitraukimų dažnį, insultą, širdies išmatą, kraujo tekėjimą į raumenis ir sistolinį kraujospūdį. Šie atsakymai padeda užtikrinti, kad per kraują raumenys būtų pakankamai deguonies. Anaerobinio mokymo metu širdies ir kraujagyslių sistemos atsakas sumažėja tiek ramybės, tiek aktyvumo požiūriu. Tai reiškia, kad galima pasiekti aukštesnį rezultatų lygį, nes organizmas efektyviau naudoja kraują.

Neuronų adaptacijos

Raumenų adaptacijos

Jungiamojo audinio adaptavimas

Endokrininės adaptacijos

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai