Abrikosų alergijos

Abrikosai yra maistingi, bet gali sukelti medicinines problemas žmonėms, sergantiems alergija vaisiui. Daugumai žmonių, kuriems yra alergija abrikosams, yra kitų vaisių ir žiedadulkių alergijų, ypač beržo žiedadulkių. Tačiau kai kurios reakcijos į abrikosus nėra alergiškos gamtoje, bet tik rodo, kad netoleruoja maisto abrikosams.

Abrikosų alergija

Nors abrikosų alergijos yra nedažnas, jie atsiranda. Jei esate alergiškas abrikosams, jūsų organizmas gamina baltymus antikūnus, kurie reaguoja su medžiagomis, esančiomis šiame vaisiuje. Ši reakcija gali sukelti burnos dilgčiojimą, lūpų, liežuvio, veido ar gerklės patinimą, dilgėlinę arba gyvybei pavojingą būklę, vadinamą anafilaksija.

Burnos alergijos sindromas

Oralinis alergijos sindromas taip pat žinomas kaip maisto žiedadulkių sindromas. Abrikosų valgymas gali sukelti simptomus, jei turite alergiją beržo žiedadulkėms. Taip yra todėl, kad abrikosai ir beržo žiedadulkės turi vienodus baltymus. Antikūnai prieš beržo žiedadulkes gali kryžmiškai reaguoti su abrikoso baltymų, sukeliančių simptomus. Tai gali atsitikti netyčia, net jei anksčiau galėtumėte valgyti abrikosus be problemų. Persikai, nektarinai, slyvos, vyšnios, obuoliai, kriaušės ir kai kurie kiti vaisiai ir daržovės gali sukelti panašius simptomus, jei turite alergiją beržo žiedadulkių simptomams: niežulys ir burnos ar gerklės sudirginimas. Ši reakcija dažniausiai atsiranda per keletą minučių nuo abrikoso valgymo. Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos koledžas praneša, kad burnos alergijos sindromo simptomai gali pablogėti beveik 9 proc. Žmonių, o anafilaksija – maždaug 2 proc. Žmonių.

Abrikosų netolerancija

Maisto netoleravimas abrikosams skiriasi ir skiriasi nuo abrikosų alergijos. Nors purvimas, dujų, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas ir skrandžio skausmas yra nemaloni ir nemaloni, tai yra abrikosų netoleravimo, o ne alergijos požymiai. Abrikosų netoleravimas paprasčiausiai reiškia, kad jūsų kūnas gerai neviršija abrikosų.

Ką daryti

Jei turite abrikosų alergiją, venkite jų valgyti. Patikrinkite valgomojo maisto ingredientus, kad įsitikintumėte, jog jie netaikomi abrikosams. Kai kuriems žmonėms, vartojant abrikosus, apsaugomi nuo alergijos simptomų, nes vaisių baltymai keičiasi, kai jie šildomi. Pasitarkite su savo gydytoju prieš bandydami valgyti virtus abrikosus, jei jums diagnozuota ši alergija.

Anafilaksija

Jei turite alergiją abrikosams, yra įmanoma sunki ir potencialiai pavojinga gyvybei reakcija, vadinama anafilaksija. Požymiai ir simptomai yra sunkus kvėpavimas, burnos ir gerklės patinimas, žemas kraujospūdis, silpnumas ir silpnumas. Anafilaksija yra nepaprastoji medicininė situacija, kuri gali būti mirtina, jei greitai neveikia. Jei pasireiškė kokių nors požymių ar simptomų, paskambinkite 911. Jei gydytojas paskyrė adrenalino injekciją, nedelsdami ją panaudokite kaip nurodyta.