Gali mažas cukraus kiekis kraujyje sukelti blogą elgesį vaikams?

Netinkamas elgesys vaikams turi daugybę priežasčių, nors mitybos veiksniai gali atlikti svarbesnį vaidmenį nei tradiciškai. Be maisto alergijos ir neigiamų reakcijų į maisto priedus, cukraus kiekis kraujyje gali smarkiai paveikti nuotaiką ir elgesį. Mažas cukraus kiekis kraujyje gali būti sukeltas netinkamo maisto vartojimo metu arba per daug cukraus vartojimo, dėl kurio iš kasos liaukos atsiranda netinkama insulino sekrecija. Pasitarkite su savo gydytoju, kaip dietiniai veiksniai gali paveikti vaikų elgesį.

Mažas cukraus kiekis kraujyje

Mažas cukraus kiekis kraujyje ar hipoglikemija yra gana dažna būklė vaikams, dažniausiai sukelianti maistą, nors, pasak knygos “Žmogaus metabolizmas”, maisto produktai, kurių sudėtyje yra didelis angliavandenių kiekis, gali turėti tą patį rezultatą. Kūno, ypač smegenų, reikia gliukozės tinkamai funkcionuoti. Praleidžiant maistą, gliukozės koncentracija kraujyje sumažėja, nes nėra maisto, kuris virškinamas ir absorbuoja. Kita vertus, cukrinių gėrimų vartojimas arba lengvai metabolizuojami angliavandeniai, tokie kaip makaronai ir baltos duonos, sukelia neįprastai didelį insulino išsiskyrimą iš kasos, kuris greitai išleidžia beveik visą gliukozę į ląsteles. Rezultatas yra “cukraus avarija”, o tai yra staigus energijos sprogimas, po kurio atsiranda įvairių hipoglikemijos simptomų.

Smegenys ir gliukozė

Gliukozė yra paprastas cukrus, į kurį suvirškinami visi virškinami angliavandeniai. Jis įsiskverbia į kraują ir cirkuliuoja visame kūne. Ląstelės naudoja gliukozę energetinių molekulių, vadinamų ATP, gamybai, kurios gali būti naudojamos nedelsiant arba saugomos ateityje. Kai kurios ląstelės gali naudoti alternatyvias energijos formas, tačiau smegenys daugiausia naudoja gliukozę kuro. Vadinasi, smegenys labai jautriai reaguoja į gliukozės koncentraciją kraujyje ir greitai sutrinka hipoglikemija, pagal knygą “Žmogaus biochemija”. Smegenų disfunkcija, pasireiškianti nuotaikos, elgesio ir pažinimo pokyčiais, yra pirmoji žemo cukraus kiekio kraujyje pasekmė .

Ankstyvo įspėjimo ženklai

Kai cukraus kiekis kraujyje sumažėja, prieš hipoglikemijos būklę yra įspėjamųjų ženklų. Jūsų vaikas gali patirti badą, silpnumą, nuovargį, galvos svaigimą, galvos skausmą, drebėjimą ar kitus nelyginius pojūčius, nors jis gali nežinoti, kaip pranešti apie pokyčius. Pagal jūsų “Harrisono vidaus medicinos principus” jūsų vaikas taip pat gali tapti šviesus ir prakaitęs, padidėjęs pulso dažnis. Šie įspėjamieji ženklai gali būti lengvai išspręstami, kai vaikui suteikiama tokia lengvai virškinama medžiaga kaip apelsinų sultys, obuolių sultys, medus arba gabalas Duonos.

Išplėstiniai elgesio simptomai

Kadangi išsivysto hipoglikemija ir smegenys netenka pakankamai gliukozės, jūsų vaiko elgesys gali greitai pablogėti. Ji gali tapti irzliai, blogai nuraminti, depresija, prarasti koncentraciją, staiga miegati arba lengvai verkti. Jei jūsų vaikas svyruoja ant saldainių arba angliavandenių turinčių maisto produktų, o ne praleidžia valgį, šie simptomai gali pasireikšti maždaug po 30 minučių – dėl hiperaktyvumo, agresyvumo ir garsaus šaukimo ar triukšmo.

Rekomendacijos

Nors kiekvienas vaikas vienareikšmiškai reaguoja į žemą cukraus kiekį kraujyje, jie paprastai turi panašių simptomų kiekvieną kartą, kai jiems pasireiškia hipoglikemija. Todėl tėvai greitai atpažįsta, kai jų vaikai turi žemą cukraus kiekį kraujyje. Siekiant sumažinti hipoglikemijos riziką, įsitikinkite, kad jūsų vaikai valgo reguliarius valgius, kurių sudėtyje yra liesos baltymų, sveiki grūdai ir daug šviežių daržovių. Švelni vaisiai gali būti naudojami švelniai užkandžių. Venkite cukraus avarijų pasirinkdami vandenį ar pieną vietoj soda pop ar saldžiųjų sulčių iš koncentrato.