Ar kasdien galima atlikti kūno svorio pratimus?

Treniruotės naudojant kūno svorį gali pagerinti jūsų kūno formą ir funkciją, naudojant minimalią įrangą ir nedidelį laiką. Tačiau faktas, kad praleidote sporto salę, nereiškia, kad galite sugrąžinti atkūrimo taisykles. Kad išvengtumėte sužalojimo, įsitikinkite, kad jūsų kūno laikas atkuria pusiausvyrą.

Kūno svorio pratimai

Pratimai, kuriems nereikia atsparumo užtikrinimo įrangos, vadinamos kūno svorio pratimais. Kadangi jūs replikuoja judesius, kurie būdingi žmogaus kūno funkcijoms, kūno svorio pratybos gali pagerinti jūsų kasdienių užduočių atlikimą ir gali optimizuoti jūsų bendrą tinkamumą. Pasak mokslininkų Bretto Klikos ir Chriso Jordano, kūno svoris gali suteikti tinkamą raumenų ir širdies ir kraujagyslių fitneso treniruotę, jei pratimai atliekami pakankamai intensyviai.

Atkūrimas mokymuose

Kadangi kūno svorio treniruotės gali būti tokios pat sudėtingos kaip svorio treniruotės, raumenų regeneravimas yra taip pat svarbus. Pasak praktikos mokslininko Len Kravitzo, atsinaujinimo laikas tarp treniruočių yra būtinas pašalinti metabolinius šalutinius produktus, atkurti raumenų pH ir grąžinti kūną prieš pradedant lygį. Nesugebėjimas tinkamai susigrąžinti gali sukelti raumenų skausmą ir silpnumą, blogą pratimą, miego sutrikimus, žarnyno sutrikimus ir jautrumą infekcijoms.

Rekomenduojamas atkūrimo laikas

Atsižvelgdama į svetimų suaugusiųjų įgimtų atsparumo treniruočių gaires, Amerikos sporto medicinos kolegija rekomenduoja mažiausiai 48 valandų atsistatymo trukmę tarp atsparumo treniruočių. Tačiau pratybų mokslininkas Wayne Westcott pažymi, kad pratimai, atliekami ypač dideliu intensyvumu, gali prireikti nuo 72 iki 96 valandų atsinaujinimo laiko, kad būtų galima visiškai ištaisyti ir pertvarkyti raumenis.