Ar galite valgyti pupelių daigų žalią?

Pupelių daigumas – tai pupelių mirkymo vandenyje procesas, leidžiantis jiems nustatyti kambario temperatūrą ir juos vieną ar du kartus per parą nuskala, kol pasitaiko daigai. Prieš dygiapjovę galima valgyti reikalingų dienų skaičius priklauso nuo pupelių rūšies, temperatūros ir drėgmės, nors dauguma pupelių išauga per dvi ar tris dienas. Istorijos pasisakymai teigia, kad pupelių daigėse yra didesnė vitaminų ir mineralų koncentracija nei jų pupelės, tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, patvirtinančių šį teiginį. Kai kurių žalių pupelių daigų valgymas gali kelti pavojų sveikatai, tačiau dauguma jų gali būti valgyti be rūpesčių.

Mung pupelės yra vienos dažniausiai pasitaikančių Jungtinių Valstijų daiktų pupelių: supakuoti švieži, žaliaviniai mung pupelės daigai dažniausiai tiekiami maisto produktams ir maisto produktų parduotuvėms. Taip pat yra konservuotų mung pupelių kopūstų, tačiau konservai paprastai apima šilumą, todėl konservuotų mungo kopūstai gali būti neapdoroti. Daugelis patiria ir lęšius ir sojų pupeles.

Pagal “Revisita de Nutricao” paskelbtą straipsnį Mung pupelių daigai gali pasiūlyti didelę fenolio junginių, kurie yra antioksidantai, koncentraciją. Jie taip pat yra mažai kalorijų turintis maistas – 1 puodelio, kuriame yra žaliosios pupelių pupelių daigai, sudėtyje yra tik apie 31 kalorijų.

Žalioji pupelių daigų valgymas gali padidinti jūsų bakterinės infekcijos riziką. Neapdorotos daigai gali tapti užterštos bakterijomis, įskaitant salmonelę ir E. coli, kai pupelės auginimo ar laikymo metu susiduria su gyvūnų mėšle. Šiluma ir drėgmė, reikalinga pupelėms auginti, suteikia aplinką, kurioje bakterijos lengvai gali daugintis. Salmonella infekcija gali sukelti simptomus, įskaitant pilvo spazmus, pykinimą, galvos skausmą ir vėmimą. E. coli gali sukelti panašius simptomus ir retais atvejais gali sukelti nuolatinį inkstų pažeidimą; taip pat gali būti užkrėstos pupelės, išaugintos iš bakalėjos parduotuvių. Nors nuobodus, pupeles išplaunamas distiliuotu vandeniu ir daržoviu skruberiu prieš dygimą, gali sumažinti asbesto užkrėtimo riziką.

Vaikams, vyresnio amžiaus žmonėms ir žmonėms su sutrikusia imuninės sistemos funkcija yra didžiausia užkrato rizika vartojant žalias pupų daigas. Jei pasirinksite vartoti žalias kopas, šaldykite juos žemesnėje nei 40 laipsnių Fahrenheito temperatūroje ir, jei tik maždaug dvi ar tris dienas jos praranda traškumą, sumažinkite bakterinės infekcijos riziką.

Moliūgų rūšys

Tariama nauda

Pavojus sveikatai

Apsvarstymai