Apie paauglių hipochondriakus

Pagal paauglių amžių yra audrų ir streso laikotarpis, kurio metu dauguma paauglių patiria emocinį neramumą ir psichinės sveikatos sutrikimus, teigia Massachusetts General Hospital for Children. Pokyčiai, kurie greitai vyksta jaunuolio gyvenime, gali sukelti psichinius sutrikimus, kurie sukelia fiziologinius simptomus.

Paauglių hipochondrija

Nors paauglių hipokondrija yra reta, daugeliui panašių sutrikimų dažniausiai diagnozuojama. Paauglių paauglių hipokondriozė dažniausiai sutampa su kūno įvykiais. Daugelis paauglių patiria nuolatinius susirūpinimą dėl galvos skausmo, galvos svaigimo ir kitų keistų pojūčių, kurių negalima paaiškinti medicinine diagnoze.

Kūno įvaizdis ir hipochondrija

Somatiškos klaidos apie paauglių kūną yra viena iš dažniausiai pasitaikančių sutrikimų formų. Dėl plačiai paplitusio nepasitenkinimo kūno įvaizdžiu dažnai gali pasitaikyti neįprasti įsitikinimai apie kūno funkcijas. Šie įsitikinimai, kurie tampa įtvirtinti vaiko protuose, gali sukelti somatofoninius sutrikimus, kurie yra klaidingi, fiksuoti įsitikinimai apie kūno funkcijas be faktinės ligos požymių. Be to, šie fiksuoti įsitikinimai gali sukelti sunkias sąlygas, įskaitant nervų anoreksiją ar nervinę bulimiją.

Somatofoniniai ir fiktyvūs sutrikimai

Su somatoforminiais sutrikimais paaugliai dažnai tiki ryškiais vaizdais, kad kažkas konkretus yra netinkamas jų kūne, net jei gydytojas neranda sutrikimų. Dažniausiai paaugliams somatiniai simptomai yra paslėpti nuo gydytojų dėl galimų nemalonių simptomų, kuriuos jie jaučia, teigia “Wells”. Tai gali sukelti dar didesnį susirūpinimą dėl problemos ir galimo obsesinio ir kompulsinio elgesio.

Papildomos problemos, susijusios su hipochondriaze

Dėl padidėjusio nerimo lygio, atsiradusio dėl paauglių emocinių pokyčių, kiti sutrikimai gali atsirasti dėl somatinių klaidų ir hipochondrijos elgesio. Nors somatinės klaidos dažnai prasideda lėtai, kai paaugliai tiki, kad kažkas mažas gali būti netinkamas, jie dažnai sukelia daug didesnes problemas ir gali sukelti labai padidėjusį nerimo lygį. Dažnai šie klastos gali sukelti paauglių depresijos simptomus ir obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Be to, padidėjęs nerimas gali sukelti socialinius nerimo sutrikimus ir panikos sutrikimus – jei nesusiję su somatinėmis klaidomis.