Anti-nuovargio dieta

Džiūstantis grafikas, nuolatinis stresas ir bloga dieta gali palikti jus jaustis protiškai ir fiziškai nusidėvėjusi. Jei nuovargis sulėtina jus, pasitarkite su savo gydytoju ar dietologu apie mitybą nuo nuovargio. Priėmus priešuždegiminę mitybą, dietai reikia papildyti energiją didinančiais maisto produktais ir vengti tokių maisto produktų, kurie gali pabloginti jūsų nuovargį.

Ką valgyti

Sveikos dietos priėmimas yra svarbi nuovargio mažinimo dalis. Jūsų organizmui reikia nuoseklaus vitaminų ir mineralų tiekimo iš sveikų maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių, daržovių ir liesos mėsos. Jūsų mityba pirmiausia turėtų būti sudėtingų angliavandenių ir baltymų. Pasak psichologijos Šiandien, gėrimas maisto produktais, gausu geležies, baltymų ir sudėtingų angliavandenių, gali padėti išvengti nuovargio. Kompleksiniai angliavandeniai yra vienas iš jūsų pagrindinių energijos šaltinių. Galite pridėti sudėtingų angliavandenių į savo priešuždegiminę dietą pasirinkdami maisto produktus, tokius kaip grūdai ir pastos. Rasti energingus baltymus tokiuose maisto produktuose kaip žuvis, vištiena ir kiaušiniai. Geri geležies šaltiniai yra daržovės, pvz., Špinatai, džiovintos pupelės, kiaušiniai ir liesos raudonos mėsos.

Ko vengti

Jūsų priešuždegiminė dieta turėtų pašalinti arba apriboti maisto produktus, kuriuose yra paprasti angliavandeniai ir kofeinas. Tai apima gaivieji gėrimai, saldūs užkandžiai ir maisto produktai, pagaminti iš baltojo miltų. Nors paprasti angliavandeniai ir kofeinas taip pat gali padidinti savo energiją, jūsų kūnas suskaido, sugeria ir greitai naudoja šiuos junginius. Jūs neturėtumėte pasikliauti šiais maisto produktais kaip nuolatinį nuovargio sprendimą, nes jie gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą, nemigą ir dirglumą.

Laiko rėmelis

Dienos laikas, kai valgote tam tikrus maisto produktus, taip pat gali turėti įtakos jūsų energijos lygiui. Pabandykite valgyti energiją didinančius maisto produktus anksčiau tą dieną, kai esate aktyviausia. Rezervuokite maisto produktus, tokius kaip kalakutiena, kurie turi daugiau raminančio poveikio vėlai vakare arba naktį, kad padėtų skatinti miegą. Be to, venkite praleisti patiekalų, ypač pusryčių. Pusryčiai padeda suteikti kūnui degalus, kuriuos reikia pradėti nuo dienos. Praleidus pusryčius, jūs galite jaustis pavargus prieš pradedant dieną.

Hidratacija

Vanduo turėtų būti pagrindinis gėrimas jūsų anti-nuovargio dietai. Pasak nacionalinių sveikatos institutų, mieguistumas ir nuovargis yra bendras dehidratacijos simptomas. Vanduo padeda jūsų kūnui transportuoti ir maistines medžiagas absorbuoti iš valgomo maisto. Jei negeria pakankamai vandens, jūsų kūnas negali tinkamai apdoroti ir naudoti šių maistinių medžiagų. Daug vandens gėrimas padės jums kuo geriau išnaudoti jūsų nuotaikų mitybą.

Apsvarstymai

Pasak IBS gydymo centro, maisto alergijos yra mažai žinomos, nors dažnai yra nuovargio priežastis. Kai jūs vartojate kažką, dėl kurio esate alergiškas, jūsų kūnas degina daug energijos, bando jį pašalinti. Jei įtariate, kad jūsų nuovargis gali būti maisto alergijos rezultatas, pabandykite sureguliuoti savo nuotaika. Vieną ar dvi savaites pašalinkite įtariamą maisto produktą iš savo dietos ir stebėkite, ar jūsų nuovargis mažėja. Jūsų gydytojas taip pat gali patikrinti maisto alergijas, naudodamas standartinį kraujo tyrimą.