Alternatyvos priklijuojamai štanga

Sruogelės pritūpimai yra labai efektyvus užsiėmimas, nes judėjimas “aktyvina didžiausius kūno raumenis” ir yra geriausias bendras pratimas, teigia kineziologijos profesorius Stuartas Phillipsas, Ph.D. Nepaisant to, kad tai yra veiksminga, jūs vis tiek galite vargintis atlikti tą patį pratimą. Tokiu atveju jūs galite atlikti alternatyvų pratybų, skirtų panašiems raumenims.

Angled Foot Press

Kampinis spaudinys yra treniruotė, kuri reikalauja išstumti atsparumą 45 laipsnių kampu. Panašiai kaip štangos štangos, kampinė kojos spauda veikia jūsų keturkampis, glutes ir soleus, raumenys jūsų veršelis. Jūsų kojos raumenys ir gastrocnemius, dar vienas raumenis jūsų veršelyje, dirba, nes jie stabilizuoja svorį visą treniruotės laiką.

Hantelis Lunges

Hantelio lunges suteikia iššūkį, panašų į spygliuota tvartą, nors šis pratimas veikia kiekvieną iš jūsų kojų atskirai. Tokiu būdu atliekant pratimus, galite sumažinti arba pašalinti raumenų disbalansą kojose, nes tai užtikrina, kad kiekviena iš jūsų kojų turi atlikti visą savo darbą. Hantelio pūga dirba su savo keturkampiais, glutekais, gastrocneliais, plekšniais ir hamstrings. Jūsų nugaros nelygumai ir raumenys taip pat stabilizuoja jūsų kūną ir palaiko jūsų pusiausvyrą.

Hantelis “Deadlift”

Hantelis gali būti tinkama alternatyva pritūpimui dėl raumenų, kuriuos ji patiria. Bet tai taip pat gali būti ir geresnis pasirinkimas saugumo sumetimais, nes neturite palaikyti svorio ant pečių viršaus; jūs tiesiog rinkitės hantelius nuo žemės ir pakelkite juos iki kelio lygio. Pagrindiniai raumenys, kuriuos atlieka hanteliai, yra jūsų glutetai, keturkampis ir erectorinės spinae, esančios jūsų apatinėje nugaros dalyje. Pragyvenimo metu jūsų kojos kirpimas, veršeliai, pilvo dalys ir viršutinės raumenys stabilizuoja jūsų kūną.

Hantelis “Step-Ups”

Hanteliai taip pat yra pratybas, kai kiekviena jūsų kojos turi dirbti atskirai. Panašiai kaip ir hanteliai, jie gali būti saugesni nei priklijuojamos su štangos, nes jūs nekeliate jokio svorio virš galvos ar pečių. Norėdami sumažinti sužalojimo riziką, įsitikinkite, kad platforma, ant kurios esate pakelta, yra tvirta. “Humbabell” žingsnis pirmiausiai veikia jūsų keturkampis ir gluteles, bet taip pat veikia jūsų veršeliai, arklių nugaros, apatinės nugaros dalies ir pilvo dalys, nes šie raumenys veikia kaip stabilizatoriai.