Alergija žaliaviniams vaisiams ir daržovėms

Alergija žaliems vaisiams ir daržovėms gali sukelti sunkius simptomus, kuriuos reikia nedelsiant gydyti. Tačiau šį tipo alergiją, taip pat žinomą kaip burnos alergijos sindromą, lengva užkirsti kelią, nes jūs neturite visiškai išvengti vaisių ir daržovių, dėl kurių galite pablogėti. Jei perdozavimo alergijos sindromo simptomai išlieka, įvertinkite maisto tvarkymo metodus ir kreipkitės į gydytoją.

Tipai

Tam tikri neapdorotų vaisių ir daržovių tipai gali sukelti burnos alergijos sindromą. “Calgary Allergy Network” praneša, kad šie vaisiai gali būti: obuoliai, kiviai, slyvos, kriaušės, persikai, abrikosai, nektarinai, apelsinai, melionai, arbūzas ir pomidorai. Tradicinės daržovės, susijusios su burnos alergijos sindromu, yra salierai, morkos, petražolės, bulvės, paprikos, kmynai ir kalendra.

Priežastys

Pasak Amerikos alergijos akademijos, astmos ir imunologijos, burnos alergijos sindromą sukelia alergija baltymams maisto produktuose arba žiedadulkėse, kurios gali būti. Gvazdikėliai dažniausiai būna iš žalių melionų, bananų, agurkų ir cukinijų. Ragweed žiedadulkės yra labiausiai paplitęs rudenį mėnesius. “Calgary Allergy Netwok” paaiškina, kad pomidorai, kiviai, melionai ir apelsinai gali apsunkinti tuos, kurie jau turi alergiją žolėms.

Simptomai

Jei esate alergiškas žaliems vaisiams ir daržovėms, simptomai gali pasireikšti iškart po tokių maisto produktų vartojimo. Burnos alergijos sindromas sukelia sausą, niežtinį ir patinimą burnos, liežuvio, gerklės ir veido. Sąveika, sloga ir niežtinčios akys gali būti siejamos su žiedadulkėmis vaisiuose ir daržovėse. Sunkus burnos alergijos sindromas gali sukelti dideles gerklės patinimas ir kvėpavimo sutrikimus.

Prevencija

Jei turite burnos alergijos sindromą, nebūtinai turite visiškai vengti valgyti žalių vaisių ir daržovių. Kalgario alergijos tinklas paaiškina, kad sindromo simptomai pasireiškia valgant neapdorotus vaisius ir daržoves su nepažeistomis oda, o maisto produktai nėra virti ar perdirbti. Be to, kai kurie žmonės, turintys burnos alergijos sindromą, gali valgyti šviežių vaisių ir daržovių, jei pirmiausia nulupus odą; burnos alergijos sindromą taip pat gali pabloginti ankštiniai augalai, saulėgrąžų sėklos ir riešutai, tokie kaip migdolai, lazdyno riešutai ir graikiniai riešutai.

Gydymas

Nuolatinės maisto alergijos žaliaviniams vaisiams ir daržovėms gali būti naudingos alergiškiems šunims ar imunologiniam gydymui per alergologą. Tai padeda sukurti jūsų organizmo atsparumą žiedadulkėms ir baltymams, susijusiems su maisto produktais, kurie sukelia jūsų alergiją. Remiantis “Calgary Allergy Network” duomenimis, sunkius simptomus galima gydyti švirkščiamuosiuose vaistuose, pvz., EpiPen. EpiPen vartojamas kiekvieną kartą, kai atsiranda alerginė reakcija.