10 obuolių sidro acto nauda sveikatai

Obuolių sidro actas, fermentuotas obuolių sidro produktas, yra ne tik virtuvės, bet ir labai vertinamas maistas. Nors dauguma teiginių apie sveikatingumą grindžiami anekdotais įrodymais arba jų reputacija kaip liaudies priemonė, tačiau yra nedaug tyrimų, įskaitant tyrimus su gyvūnais, kurie padėjo palaikyti ar paneigti teiginius. Jei planuojate gydyti sveikatos būklę su obuolių sidro actu, pirmiausia pasitarkite su gydytoju dėl patarimų ir gydymo rekomendacijų.

Diabetas

Tarp acto teiginių apie sveikatą poveikis diabetui ir cukraus kiekiui kraujyje yra vienas iš labiausiai ištirtų. Vienas nedidelis tyrimas, paskelbtas 2013 m. Sausio mėn. “Diabeto ir endokrinologijos leidinyje”, įtraukė 1 šaukštą acto į dienos dietą žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, ir po 30 dienų – be jokio kito gydymo pakeitimo – 18 taškų Pastebėtas sumažėjimas cukraus kiekio kraujyje. Nors šis tyrimas nebuvo būdingas obuolių sidro actui, acto rūgšties koncentracija – veikliosios medžiagos tyrėjai nurodo, kad jos nauda sveikatai – yra panaši į skirtingų rūšių actą. Bet ne visiems, sergantiems cukriniu diabetu, gali būti naudinga, nes actas gali vėluoti skrandžio ištuštinimą ir sustiprinti gastroparese, diabeto komplikaciją, kuriai būdingas lėtas pilvo ištuštinimas.

Svorio kontrolė

Obuolių sidro actas dažnai laikomas svorio netekimo pagalba. Dauguma svorio netekimo tyrimų atlikta su gyvūnais, tačiau žmonėms buvo atlikta keletas mažų tyrimų. Vienas toks tyrimas, paskelbtas 2009 m. Rugpjūčio mėn. “Bioscience, Biotechnology and Biochemistry” leidinyje, parodė, kad kasdien vartojant 1 arba 2 valgomuosius šaukštus obuolių sidro acto, nutukusiems japonams suaugusiems 12 savaičių trukmės tyrimo metu praranda svorį. Pagal straipsnį, paskelbtą 2014 m. Gegužės mėn. Leidinyje “Maisto mokslų žurnalas”, acto rūgšties acto rūgštis padeda sumažinti svorį, dėl to padidėja sotumas arba padidėja saldumas ir sumažėja kalorijų suvartojimas.

Burnos sveikata

Nepaisant to, kad jis nėra būdingas obuolių sidro actui, 45 dienų trukmės mirkymas 10 proc. Acto rūgšties protezų metu sumažina grybelio Candida albicans kiekį ir sumažina burnos uždegimo greitį, remiantis 2008 m. Gruodžio mėn. “Journal of Applied Žodinis žodis “. Dabartiniai tyrimai nepalaiko teiginių apie halitozės gydymą ar blogą burnos kvapą su obuolių sidro actu. Kadangi rūgštinis acto kiekis gali pažeisti dantų emalį, jei jis nebus išplautas, naudojant actą, gydant blogą kvapą, gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Antimikrobinis veiksmas

Acto rūgšties kiekis obuolių sidro acte paskatina jį užmušti bakterijas. 2014 m. Kovo-balandžio mėn. “MBio” paskelbtame tyrime aptarta acto gebėjimas nužudyti ar žymiai sumažinti mikobakterijų kiekį – tokių bakterijų šeimos, kurios sukelia infekcijas, tokias kaip tuberkuliozė, – kai šių mikrobus buvo paveikta acto, ne mažiau kaip 6 proc. Acto rūgštis 30 minučių. Obuolių sidro actui, kaip ir daugumoje acto, yra ne mažiau kaip 5 proc. Acto rūgšties, todėl reikia daugiau tyrimų, norint išsiaiškinti įvairių rūšių acto veiksmingumą. Pasak Ligų kontrolės ir profilaktikos centrų, acto paskyrimas nėra dezinfekuojamas su Aplinkos apsaugos agentūra, nes jis nežudo Staphylococcus aureus, bet neatkrisuotas actas gali būti veiksmingas tam tikrų Escherichia coli padermių atžvilgiu.

Širdies ir kraujagyslių sveikata

Remiantis 2006 m. Gegužės mėn. “Medscape General Medicine” apžvalginiame straipsnyje, buvo įrodyta, kad obuolių sidro actas veiksmingai mažina kraujospūdį atliekant tyrimus su gyvūnais. Obuolių sidro actas taip pat teigia, kad sumažėja cholesterolio kiekis. Nors tyrimai su gyvūnais parodė nedidelę sėkmę, 2013 m. Balandžio mėn. “Pasaulio širdies ir kraujagyslių ligų žurnale” nurodytas žmogaus tyrimas nerado jokių cholesterolio kiekio pagerėjimo tyrimo dalyviams, kurie 8 savaites sunaudojo 2 šaukštus obuolių acto acto.

Obuolių sidro actas yra laikomas spuogų gydymu, tačiau nėra jokių mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų šį teiginį. Taip pat yra spekuliacijos, kad gali būti naudinga pašalinti karpas. Jokie tyrimai to neparodo ir iš tikrųjų “2012 m. Sausio mėn. Žurnalo” Virology Journal “išleidimo straipsnis padarė išvadą, kad obuolių sidro acto gydymas nebuvo sėkmingas. Obuolių sidro actas taip pat rekomenduojamas kaip amžių dėmių gydymas vietiniam vartojimui. Šiuo metu nėra tyrimų, kurie patvirtintų šį teiginį, ir dėl acto rūgštingumo vietinis gydymas gali sukelti dirginimą.

Nepaisant to, kad obuolių sidro actui yra daug naudos sveikatai, stebėtinai ribotas skaičius mokslinių tyrimų egzistuoja siekiant paremti šiuos teiginius. Nors įtraukiant nuo 1 iki 2 šaukštų acto, gali būti pridėta skonio ir gali būti naudinga cukraus kiekiui kraujyje ar svorio kontrolei, atsargiai naudojant actą kaip priedą. Pasitarkite su savo gydytoju, jei ketinate vartoti actą, kad galėtumėte tvarkyti bet kokias sveikatos būklės sąlygas arba vartoti receptinių vaistų. Nors actas paprastai yra laikomas saugiu, neatkiesta skystas actas arba papildai retai yra susiję su gerklės sužalojimu dėl rūgštingumo. Obuolių sidro actas nebuvo plačiai ištirtas, nes jis naudojamas kaip alternatyvaus gydymo būdas, ir nėra įtrauktas į Nacionalinį papildomos ir integruotos sveikatos centro sąrašą. Šiuo metu reikia atlikti daugiau žmonių tyrimų, siekiant patvirtinti obuolių sidro acto sveikatai naudingą naudą; Peržiūrėjo: Kay Peck, MPH, RD

Odos sąlygos

Įspėjimai ir atsargumo priemonės