Miežiai ir be glitimo dieta

Pasak “National Barley Foods Council”, “Mieži” yra javų grūdai, auginami 27 valstybėse visoje JAV ir visame pasaulyje. Miežiai yra augaliniai baltymai, vadinami hordeinu, kuriame yra daug glitimo. Kai žmonės, turintys celiakijos ar CD, suvartoja maisto produktus ar gėrimus, pagamintus iš miežių, jų imuninės sistemos pradeda užpuolimą prieš baltymą.

Efektai

Kai kas nors, turintis celiakijos ligą, valgo ar gėrė maistą, pagamintą iš miežių glitimo, jos kūnas identifikuoja baltymą kaip svetimkūnį ir bando jį sunaikinti. Šis autoimuninis atakas pažeidžia vilnius arba mažas piršto formas suplokusias plonosios žarnos dalis, kurios absorbuoja gyvybiškai svarbias maistines medžiagas iš maistinių medžiagų, prasiskverbiančių per žarną. Vulgaris tampa mažiau veiksmingas užfiksuoti maistines medžiagas, o asmuo tampa blogai maistu, nesvarbu, kiek ji valgys ar gers. Laikui bėgant, negydyta celiakija gali sukelti osteoporozę, kai kurias vėžio formas, diabetą ir nevaisingumą, pagal Nacionalinį celiakijos sąmoningumo fondą arba NFCA.

Prevencija / Sprendimas

Pasak “Celiac Sprue” asociacijos “Geriausias ir vienintelis žinomas CD gydymas yra toks: visą gyvenimą pašalinus glitimą”. Tai apima glitimą iš miežių, taip pat kviečių ir rugių.

Komerciniai šaltiniai

Maisto prekių parduotuvėse parduodami perlų miežiai naminiams kepiniams, taip pat miežių grūdai, duona ir kiti kepiniai. Miežiai gali būti perdirbami į salyklas, naudojamas gaminant daugybę komercinių alų. Tai taip pat yra pagrindinis daugelio kvapiųjų medžiagų, dažiklių, skonio stipriklių, hidrolizuotų augalų baltymų ir hidrolizuotų augalinių baltymų komponentas komerciniuose maisto produktuose. Perskaitykite etiketes, kad ieškotumėte tokių terminų kaip miežių salyklo arba miežių ekstraktas.

Virti maisto produktai

Žmonės, turintys celiakijos ligą, žino, kad miežius galima rasti daugybėje virtų patiekalų, tiekiamų šeimos ir draugų namuose ar restoranuose. Kai kurie troškiniai ir troškiniai naudojami miežiai kaip pagrindinis ingredientas arba kaip tirštiklis, salose gali būti miežių, kurių sudėtyje yra pridėtų baltymų, ir šalutiniai patiekalai, tokie kaip risotto arba pława, gali pakeisti miežius tradiciniams ryžių ingredientams. Net pusryčiai, pavyzdžiui, “Frittatas”, “blynai” ar “vafliai”, gali apimti daug miežių glitimo baltymų. Perskaitykite restoranų meniu, norėdami atmesti patiekalus, kurių pavadinime yra “miežiai”, bet taip pat paklauskite savo serverio, jei miežiai būtų įtraukti į patiekalą. Pavyzdžiui, mizos, naudojamos sriubose ir kituose japoniškuose patiekaluose, dažnai yra pagamintos iš miežių.

Patarimai

Nacionalinis virškinamojo trakto ligų informacijos centras išleidžia miežių alternatyvų be glitimo sąrašą. Tai yra kukurūzai, kinojos, tapijoka, laukiniai ryžiai, soros ir linai.