Gali organinis obuolių sidro actas padėti sumažinti cholesterolio kiekį?

Obuolių sidro actas dažnai yra ingredientas arba pagrindinis komponentas namų gynimo priemonių. Jis yra skirtas alergijos, bėrimų ir infekcijų gydymui, taip pat padeda virškinti ir skatinti svorio mažėjimą. Tačiau atrodo, kad yra tam tikrų mokslinių įrodymų, kuriais remiantis galima padidinti acto gyvybingumą kaip cholesterolio kiekio mažinimo priedą, tačiau neturėtumėte jį vartoti kaip tradicinės medicinos pakaitalą, nei be gydytojo patvirtinimo.

Cholesterolis

Yra dviejų tipų cholesterolis. Yra geras cholesterolio kiekis arba DTL, ir yra blogo cholesterolio arba MTL. Jums reikia abu būti sveiku, tačiau gyvybiškai svarbu turėti aukštesnį DTL, nes tai padeda išlaikyti jūsų MTL kontrolę ir apsaugo nuo širdies ligų. Sveikos dietos palaikymas ir cholesterolio vartojimas yra bendras gydymas tiems, kuriems yra didelis MTL cholesterolio kiekis.

Obuolių sidro actas

Obuolių sidro actas yra pagamintas fermentuojant obuolius, ir jis buvo naudojamas kaip namų gydymas dėl įvairių negalavimų per šimtmečius. Pasak “Earl Mindell’s Amazing Apple Sider Acne” autoriaus Earl Mindell, “acto atskiedimas vandenyje gali pagerinti virškinimą, cukraus kiekio kraujyje reguliavimą ir gali skatinti svorį. Jis taip pat gali būti taikomas lokaliai gydyti bėrimus ir grybus.

Funkcija

Remiantis 2009 m. “Pakistano biologinių mokslų žurnalo” paskelbtu tyrimu, obuolių sidro actas gali padėti reguliuoti cholesterolį. Tyrimas parodė, kad žiurkės, kurios gėrė actą, sumažino MTL cholesterolio kiekį ir padidino DTL cholesterolio kiekį, ypač jei jie neturėjo diabeto, kuris yra esminis širdies ligų rizikos sumažinimo derinys.

Įspėjimas

Nors tyrimas “Pakistano biologinių mokslų žurnale” yra perspektyvus, jis nenurodo, ar šie rezultatai žmonėms būtų tokie patys, kaip ir žiurkėms. Reikia atlikti daugiau tyrimų, kol actas gali būti laikomas aukštu cholesterolio kiekiu. Panašiai, tai nėra gydymo pakaitalas, todėl, jei turite didelį cholesterolio kiekį, kreipkitės į gydytoją arba toliau vartokite vaistus pagal instrukciją.