Betahistino hidrochloridas ir svorio kritimas

Betahistino hidrochloridas yra vaistas, dažniausiai skiriamas spengimas ausyse, skambėjimas ausyse, galvos svaigimas ir galvos svaigimas. Kaip ir vartojant tam tikrus vaistus, šalutinis poveikis gali sukelti alternatyvius arba netikslius vartojimo būdus. Vienas pastebimas betahistino hidrochlorido šalutinis poveikis yra svorio mažėjimas, dėl kurio vaistas buvo toliau tiriamas kaip galimas svorio netekimas. Tačiau jos rezultatai nėra garantuojami, o svorio sumažėjimas gali būti ribojamas konkrečioms populiacijoms.

Pagrindinė funkcija

Remiantis 2006 m. “Narkotikų saugumo” duomenimis, betahistino hidrochloridas pirmą kartą buvo įregistruotas 1968 m. Ir buvo naudojamas gydyti Meniere ligą, kuri veikia vidinę ausį ir sutrikdo pusiausvyrą, taip pat galvos svaigimo ir galvos svaigimo simptomus. Jis veikia veikdamas histamino receptorių svetainėse, histamino receptorių vietos nukreipia vidinę ausį ir paveikia skysčių balansą. Vaistas stimuliuoja histamino 1 receptorių vietas ir iš dalies blokuoja histamino 3 receptorių vietas. Šie veiksmai gali išplėsti kraujagysles vidinėje ausyse, išsklaidyti skysčių perteklių, sumažinti spaudimą ir padėti atkurti kūno pusiausvyrą.

Svorio metimas

Svorio mažinimą geriausiai galima pasiekti naudojant įvairias priemones, įskaitant sveiką mitybą, kalorijų kiekį ir fizinį krūvį. Tam tikri vaistai taip pat buvo naudojami siekiant skatinti procesą, nors rezultatai ne visada atitinka. Nustatyta, kad betahistino hidrochloridas sumažina svorį konkrečiose populiacijose. “Tarptautinis nutukimo žurnalas” paskelbė 2008 m. Tyrimą, kuriame nustatyta, kad vaistai žymiai sumažina svorį nutukusioms moterims iki 50 metų. Tačiau vyresniems kaip 50 metų asmenims nepakanka svorio.

Kiti tyrimai

Vienas šalutinis antipsichozinių vaistų poveikis, pvz., Olanzapinas, yra reikšmingas svorio padidėjimas. Neseniai buvo tiriamas betahistino hidrochlorido ir olanzapino poveikis. 2005 m. Atliktas žurnalo “International Clinical Psychopharmacology” tyrimas sujungė du vaistus: rezultatai parodė, kad betahistino hidrochlorido pridėjimas lėmė didelį svorio padidėjimą olanzapino vartojimo metu. Be to, betahistino hidrochloridas netrukdė olanzapino poveikiui.

Saugumas

Betahistino hidrochloridas turi minimalų šalutinį poveikį. Labiausiai paplitęs skundas buvo padidėjusio jautrumo odai atvejis, kai pacientai patyrė bėrimą ir kitas odos būkles, kurios išnyko vartojimo nutraukimo metu. Taip pat buvo pranešta apie pykinimą, pilvo skausmą ir viduriavimą. Pačios tabletės turi laktozę, todėl, jei esate laktozės netoleruojantis, šis vaistas gali sukelti dirginimą. Betahistino hidrochloridas reaguoja su tam tikrais vaistiniais preparatais, todėl savo gydytojui nurodykite savo vaistų sąrašą.

Apsvarstymai

Nors vaistas turi įtakos svoriui, jis neturėtų būti naudojamas kaip vienintelis svorio praradimo būdas. Rekomenduojama prisiimti įsipareigojimus dėl nuolatinio gyvenimo būdo pokyčių, dietos ir pratybų tikslai gali padidinti bet kokius svorio netekimo vaistus, kuriuos rekomenduoja jūsų gydytojas.