Beta karotino konversija į retinolį

Beta karotinas yra oranžinės spalvos augalų junginys, randamas daugybėje vaisių ir daržovių, ypač morkų. Kaip ir visi kiti karotinoidai, beta-karotinas yra stiprus antioksidantas, galintis išgaruoti potencialiai kenksmingus laisvuosius radikalus. Jūsų kūnas gali paversti beta karotinu į retinolį, kuris paprastai vadinamas vitaminu A, jei reikia. Beta-karotino absorbcija ir konversija priklauso nuo daugelio veiksnių.

Turtingi beta-karotino šaltiniai

Be morkų, puikūs šaltiniai beta karotino apima rapsuką, moliūgai, žiemos skvošas, batatus, jamas, abrikosus, papajus ir mangas. Tamsiai žalios lapinės daržovės, tokios kaip špinatai, kopūstai ir brokoliai, taip pat yra labai geri šaltiniai. Beta karotino kiekis šviežioje produkte labai skiriasi ir priklauso nuo dirvožemio sudėties, metų laiko, brandumo ir šviesos bei deguonies poveikio.

Konvertavimas į Retinolą

Beta karotinas vadinamas provitaminu A, nes jūsų kūnas gali paversti jį vitaminu A arba retinoliu, kai saugojimo lygis jūsų kepenyse yra mažas. Kiti karotinoidai, tokie kaip alfa-karotinas, taip pat gali būti paversti. Kartą savo plonojoje žarnoje beta karotinas yra suskaidomas arba supjaustytas tam tikru fermentu į dvi retinolio molekules. Retikolio konversijos ir absorbcijos efektyvumas santykinai mažas – nuo 9% iki 22%, ir priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip vitamino A poreikis, žarnyno sveikata, tulžies gamyba ir dietinių riebalų kiekis žarnyne. Retinolis yra riebaluose tirpus vitaminas, o tai reiškia, kad kai kuriems riebalams reikia absorbuoti ir laikyti organizme. Jei retinolis jūsų kūne nereikalingas, beta-karotinas nėra suskaidytas pusiau plonojoje žarnoje. Vietoj to, jis yra absorbuojamas nepažeistas ir saugomas daugiausia poodinių riebalų tiesiog po oda.

Konvertuojantys vienetai

Vitaminas A buvo išmatuotas tarptautiniuose vienetuose, o tai buvo naudinga atsižvelgiant į gyvūnams skirtus maisto produktus ar papildus retinoliu, tačiau buvo sukurtas naujas matas, leidžiantis įvertinti jūsų organizmo gebėjimą beta karotino ir kitų karotinoidų paversti retinolio ekvivalentais. Amerikiečių mokslininkų suderinta konversija yra 1 retinolio ekvivalentas, lygus 3,33 tarptautiniams vienetams vitamino A veiklai tiesiogiai iš retinolio arba 10 tarptautinių vienetų vitamino A aktyvumo iš beta karotino. Kitaip tariant, mėsos ar maisto papildų retinolis yra tris kartus efektyvesnis kaip jūsų organizmas kaip vitaminas A, palyginti su augalų ar papildų beta karotinu. Ši konversija yra tik apytikslis, nes skilimo ir sugerties kintamumas plonojoje žarnoje.

Beta-karotino saugumas

Nors beta karotinas nėra pats veiksmingiausias būdas aprūpinti kūną vitaminu A, jis yra daug saugesnis už tiesioginį retinolio vartojimą. Didelėse dozėse retinolis gali būti toksiškas, bet beta karotinas yra netoksiškas natūralioje formoje, o ne paverstas vitaminu A, nebent jūsų kūnas to reikalauja. Jūs negalite perdozuoti beta karotino. Pagrindinis trūkumas, kai reikia vartoti per daug beta karotino, yra tai, kad jūsų oda gali laikinai pasidaryti oranžinės – būklė vadinama karotinoze.