Bergamočių arbatos pranašumai

Bergamotas, būdamas iš bergamočių apelsinų arba nesusijęs žolių, vadinamas laukiniu bergamočiu, suteikia daug naudos sveikatai. Nors augalai yra iš skirtingų šeimų ir rūšių, jie turi vieną bendrą dalyką: jų skiriamasis aromatas. Jie turi malonų oranžinių žiedų kvapą, kurį parodė tyrimai, ramus nerimas ir depresija. Abi pagalbos virškinimo sutrikimams, bet tik bergamočių apelsinų žievelė suteikia didelį kiekį antioksidantų ir antimikrobinių savybių.

Bergamoto aliejus arbatoje

Viena dažniausiai naudojamų bergamočių aliejaus arbatų, gautų iš bergamočių apelsinų žievelės, yra Earl Grey. Bergamočių aliejus suteikia “Earl Grey” savo oranžinės spalvos aromatą, bet taip pat priduria kitas vertybes. 2007 m. Gruodžio mėn. “Teigiama sveikata” paskelbė straipsnį apie tai, kaip aliejų aromaterapija, pvz., Bergamotis, gali padėti žmonėms, sergantiems sezoniniu afektiniu sutrikimu.

Laukinis bergamotas

Laukinis bergamotis eina pagal daugybę bendrų pavadinimų, įskaitant Oswego, bičių balzamą, arklių mėtų ir indų dilgėlių. Jo oficialus pavadinimas Monarda didyma. Gimtoji Šiaurės Amerikos daugiametis augalas turi savitą rožinį, raudoną ar violetinį žydėjimą ir keturkampius raiščius stiebus. Vietiniai amerikiečiai padarė arbatą iš augalo lapų gydymo tikslais. Jo naudojimas apima gydymą nuo karščiavimo, širdies negalavimų, pykinimą ir vėmimą ir geresnį apetitą. Mokslas neįrodė jokio šių gydymo naudingumo, nors laukinis bergamotis yra mėtų šeimos dalis ir turi daug panašių savybių.

Bergamotas kaip antioksidantas

Antioksidantai atlieka svarbų vaidmenį užkertant kelią ląstelių pažeidimui ir išlaikant jaunatvišką išvaizdą. Bergamoto aliejus, paprastai pridedamas siekiant pagerinti arbatos skonį ar aromatą, suteikia įspūdingą antioksidantų kiekį. 100 gramų dalis turi 40 000 deguonies radikalų absorbcijos galingumą.

Bergamotas kaip natūralus antidepresantas

Daugeliui kartų kai kurie manė, kad citrusų kvapiosios medžiagos stiprina asmens nuotaiką. “Tarptautinis žurnalas” Aromaterapija “paskelbė tyrimą 2004 m., Kuris parodė žymiai pagerinti nerimo ir depresijos sušvelninimą 32 tiriamųjų. Taigi trapios Earl Grey arbata ir kvapas, kad nuostabus aromatas yra geras būdas nuraminti savo mintis, dingusio dienos pabaigoje.

Bergamotas gerina virškinimą

Kartuos bergamočių ir laukinių bergamočių savybės gydo virškinimo sutrikimus. 2009 m. Amerikos cheminių medžiagų asociacija teigė, kad dietiniai ir augaliniai produktai vartoja bergamotą kaip žaliavą dėl jo eupeptinių savybių ir terapinių vaistų nuo virškinimo sutrikimų. Kartą, kai kenčiate nuo virškinimo trakto ar pykinimo, paruoškite gerą puodelį bergamočių arbatos.

“Applied Microbiology Journal” paskelbė 2007 m. Tyrimą, kuriame nustatyta, kad bergamotas yra natūralus antimikrobinis preparatas. Tai paaiškina, kodėl amerikiečiai ir natūropatai visame pasaulyje naudojosi šlapimo takų infekcijoms gydyti ir mielių infekcijoms gydyti, nors nė vienos iš tyrimų nebuvo įrodyta, kad jie yra veiksmingi.

Bergamotas yra galingas antimikrobinis preparatas