Bananų duonos maistas

Bananų duona paprastai yra pagaminta iš miltų, cukraus, bananų, prieskonių, kepimo miltelių ir sviesto, margarino arba aliejaus. Išskyrus tuos atvejus, kai jūs darote jį su visko kviečių miltais arba pridedate graikinių riešutų, bananų duona suteikia kalorijų, bet labai mažai svarbių maistinių medžiagų. Todėl geriausia valgyti bananų duoną kaip nedidelę pusę ar desertą, o ne naudoti pusryčius ar sveikus užkandžius. Jei nenurodyta kitaip, nurodytos vertės yra bananų duona be graikinių riešutų.

Kalorijos ir baltymai

Viename gabaliuko (apie 60 g) bananų duonos be graikinių riešutų yra 196 kalorijų, kurias daugiausia sudaro riebalai ir angliavandeniai. Bananų duonoje yra tik 2,6 g baltymų, kurie suteikia tik 10 iš 196 kalorijų. Rekomenduojamas kiekis, dar vadinamas dietine orientacine doze arba DRI, baltymų per dieną yra 46 g moterims ir 56 g vyrams. Viena gabaliuko bananų duona tiekia mažiau nei 10 procentų šios sumos. Tačiau, valgant vieną lazdą bananų duonos su dviem pjaustytais kiaušiniais pusryčiams, valgysite maždaug 15 g baltymų, kuris aprūpintų daugiau kaip 25 procentus DRI.

Angliavandeniai

Dauguma kalorijų, daugiau nei 120, bananų duona yra iš angliavandenių. Yra trijų rūšių angliavandeniai: cukrus, krakmolas ir pluoštas. Dauguma bananų duonos angliavandenių yra cukrus ir krakmolas, nes viename gabaliuke yra tik 7 g pluošto. Tai yra mažiau nei 5 procentai DRI pluošto, kuris randamas maisto produktuose, pavyzdžiui, vaisiuose, daržovėse, pupelėse ir sveikiose grūduose. Bananų duonos kepsnys su visko kviečių miltais vietoj baltos spalvos miltų padidintų pluošto kiekį, taip pat ir graikinių riešutų.

Riebalai

Likusiose bananų duonos kalorijose yra 6,3 g riebalų kiekviename gabaliuke. Jei pagaminate duoną su margarinu, 1,3 g šio riebalų yra sočiųjų riebalų, kuriuos turėtumėte suvartoti ribotą kiekį, nes tai gali sukelti didelį cholesterolio kiekį. Tačiau margarinas taip pat yra trans-riebalų, kurie gali sukelti didelį cholesterolio kiekį, širdies ligas ir diabetą. Naudojant širdį sveiką aliejų, o ne margariną, sočiųjų riebalų kiekis būtų mažesnis nei 1 g, o taip pat sumažėtų cholesterolio kiekis nuo 26 mg iki 0 mg.

Natris

Kadangi daugiausia kepinių yra pridedama druska, kad padidintų kitų skonių, jie dažniausiai yra vidutinio kiekio natrio, o bananų duona nėra išimtis. Amerikos širdies asociacija rekomenduoja vartoti mažiau nei 1500 mg natrio per parą, kad sumažintumėte širdies ligų riziką. Viename bananų duonos gabaliuke yra 181 mg, tai yra 12 procentų šios sumos.

Vitaminai ir mineralai

Nors bananų duona yra tikri bananai, kuriuose yra daug vitaminų ir mineralinių medžiagų, tai nėra didelis kiekis daugelio šių maistinių medžiagų. Vienas gabalas tiekia mažiau nei 10 procentų DRI visoms vitaminais ir mineralais, išskyrus seleną. Viena gabaliuko bananų duona suteikia 13 procentų DRI selenui, mineralui, kuris veikia kaip antioksidantas, palaiko skydliaukę ir skatina imuninę sistemą. Pridėdami vieną puodelį graikinių riešutų į bananų duonos kepą, padidėtų daug vitaminų ir mineralų, ypač vario, mangano ir B-6. Naudojant graikinius riešutus, vienas duonos gabalas dujoms paduos daugiau nei 20 proc. Vario ir mangano DRI ir 13 proc. DR-1 už B-6.