Ar tam tikri maisto produktai gali sukelti skausmą padidėjusiu blužniu?

Nors jis gali augti gerokai už savo įprasto dydžio, padidėjęs blužnis ne visada yra akivaizdus iš išorės. Tiesą sakant, daugeliui žmonių su padidėjusiu blužniu nėra jokių papildomų simptomų ir niekada neįsivaizduoju, kad jų blužnis tapo uždegimas. Jei jūsų blužnis prailgina, gydytojas gali padėti nustatyti, kokių veiksmų reikia vengti, ir ar reikėtų apriboti bet kokį maistą.

Splenomegalija

Kairėje kūno pusėje blužnis yra palyginti mažas organas apie kumščio dydį. Sėdi tik už krūtinės ląstos, paprastai blužnis nejaučia, kai spaudžiant rankas į kūną. Tačiau, kai blužnis didėja, jo išsiplėtusi forma lengvai atsiranda, kai ji išsikiša pro mažiausią šoną ir į pilvą. Kai blužnis plinta, tai vadinama splenomegalija. Daugeliu atvejų pacientas su splenomegalija neturi papildomų simptomų. Kartais pacientai gali pajusti skausmą kairėje, viršutinėje pilvo dalyje, skausmą kairėje pečių srityje ir nuovargį. Jei padidėjęs blužnis prispaudžia skrandį, jis taip pat gali jus visiškai pasijusti net valgant ar valgant tik nedidelį kiekį maisto.

Priežastys

Dalis limfinės sistemos, blužnis padeda filtruoti kraują ir palaikyti sveiką kraujo ląstelių ir trombocitų kiekį. Dėl blužnies įsitraukimo į kraują ir limfinę sistemą yra didelė rizika, kad ji gali sutrikti, nes daugelis ligų sukėlančių organizmų cirkuliuoja kraujotaką ir limfinę sistemą. Dažniausios splenomegalijos priežastys yra virusinės infekcijos, bakterinės infekcijos, parazitinės infekcijos, kepenų liga, medžiagų apykaitos sutrikimai, hemolizinė anemija ir kraujo vėžys. Paprastai splenomegalija yra simptomas ligų ar sutrikimų, veikiančių kitose kūno srityse. Tačiau tai taip pat gali sukelti tiesioginė fizinė trauma prieš blužnį.

Dietos patarimai

Blužnis aktyviai nedalyvauja maisto virškinime, todėl paprastai saldžiųjų plaučių skausmas neturi įtakos konkrečių maisto produktų vartojimui. Vietoj to, padidėjusio blužnies skausmas dažnai tampa dar blogesnis valgant daug maisto – ar tai yra brokoliai ar cheeseburgers. Norint išvengti šių skausmingų simptomų, lėtai valgykite keletą nedidelių valgių visą dieną per splenomegalijos epizodą. Užuot valgydami didelius pusryčius, pietus ir vakarienes, kiekvieną kelias valandas pertraukite savo maistą į šešias ar septynias maistas. Valgydami daug vaisių, daržovių, liesos baltymų ir nesmulkintų grūdų, jūsų kūnas tiekia maistines medžiagas, kurių reikia kovai su pagrindine infekcija ar liga.

Apsvarstymai

Jei įtariate, kad jūsų blužnis yra padidėjęs, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Prieš gydydami splenomegaliją, reikės nustatyti įvairius medicininius tyrimus, kurie yra pagrindinė plėtros priežastis. Kai jūsų gydytojas nustatys pagrindinę priežastį, bus imtasi tinkamų gydymo priemonių. Šiuo metu jūsų gydytojas gali padėti nustatyti, ar yra kokių nors konkrečių maisto produktų, kuriuos gydymo metu reikėtų vengti.