Ar galite būti alergiškas nesaldytai arbatai?

Alerginė reakcija į bet kokį maistą ar gėrimą gali atsirasti, jei imuninė sistema suvokia tai kaip grėsmę. Jūsų imuninė sistema retai “klaidinga”, nors ji kartais gali per daug reaguoti į natūralius junginius, kurie yra nekalti daugumai kitų žmonių. Nesaldinta karšta ar šalta arbata paprastai gaminama iš juodųjų arbatos lapų, kurių sudėtyje yra taninų, kofeino ir theanino, tarp daugelio kitų fito cheminių medžiagų. Alerginės reakcijos į šiuos junginius yra gana reti, tačiau jos tikrai yra įmanomos. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, jei pasireiškę kokio nors šalutinio poveikio, kai geriate nesaldintą arbatą.

Alerginės reakcijos

Alerginės reakcijos į gėrimus nėra tokios įprastos kaip alerginės reakcijos į maisto produktus. Daugumą maisto alergijų sukelia kiaušiniai, žuvis, jūros gėrybės, riešutai, sojos pupelės, kviečiai ir pieno produktai. Priešingai, didžiąją gėrimų alergijos dalį sukelia karvės pienas, nors dirbtiniai priedai ir didelio fruktozės kukurūzų sirupas sodose ir energetiniai gėrimai sukelia daugybę problemų. Alerginė reakcija į maistą ar gėrimą įvyksta tada, kai jūsų kūnas iš pradžių reaguoja į kokį nors ingredientą, sukuriant antikūnus prieš jį. Tada masinis histamino išskyrimas iš stiebo ląstelių prasideda, kai “pažymėtas” ingredientas vėl įvedamas į jūsų kūną vėliau. Dažni alerginės reakcijos simptomai yra sunkus kvėpavimas ir rijimas dėl plačiai paplitęs patinimas, dilgėlinė, sloga ir akis, žemas kraujospūdis ir nerimas.

Juodoji arbata ir alergija

Žalios ir juodosios arbatos lapai rodo daugybę vaistinių savybių ir kartais rekomenduojami kovojant su alerginėmis reakcijomis. Dėl to alerginės reakcijos į natūralią, nesaldintą arbatą laikomos reta, tačiau jautrumas ir netoleravimas yra dažnesni. Jautrumui ir netoleravimui dažnai būdingi simptomai, tokie kaip skrandžio sutrikimas, mėšlungis ir viduriavimas, tačiau jie nėra atsirandantys dėl antikūnų gamybos ir histamino išsiskyrimo. Juodojo arbatos ingredientai, kurie gali sukelti alerginę reakciją ar kitą šalutinį poveikį, yra taninai, kofeinas ir theaninas.

Tanninai, kofeinas ir Theanine

Taninai yra klasifikuojami kaip polifenoliai ir apima junginius theaflavin-3-galatas, katechiną ir magnio rūgštį. Visi taninai yra antioksidantai ir sutraukiančios medžiagos, kurios prisideda prie karsto juodos arbatos skonio ir sausumo. Toninų netoleravimas dažnai sukelia pilvo spazmus, nors alerginė reakcija yra reta. Kofeinas yra stimuliatorius, kuris veikia jūsų smegenis, širdies ir kraujagyslių sistemą, antinksčius, skydliaukės liauką ir inkstus. Didesnės kaip 250 mg dozės paprastai padidina budrumą ir sumažina nuovargį, nors didesnės sumos dažnai sukelia nerimą, nervingumą, nemigą ir drebulį. Alerginė reakcija į kofeiną taip pat yra reta, tačiau netoleravimas yra daug paplitęs. Theaninas struktūriškai panašus į aminorūgštis ir veikia kofeino grūdinimo efektą. Jis turi raminančią ir atsipalaiduojantį poveikį, ir manoma, kad jis gali padidinti koncentraciją.

Rekomendacijos

Jei jūsų alerginė reakcija į neskausmingą juodąją arbatą yra susijusi su taninais, taip pat turite būti alergiškas žaliai arbatai ir raudonam vynui. Jei kofeinas yra kaltininkas, sodos, kavos ir energetiniai gėrimai taip pat turėtų sukelti tą pačią reakciją. Jei jūsų alergija yra teaninas, žalia arbata ir keletas grybų rūšių taip pat gali sukelti sunkumų. Pasitarkite su alergijos specialistu, kad patikrintumėte, ar arbatos komponentas sukelia alerginę reakciją.