Ar rūgšti maisto produktai gali sukelti deginimą šlapimo pūslėje?

Rūgštingi maisto produktai kartais gali būti tokie pat sunkūs, kaip ir skanūs. Maisto produktai, tokie kaip pomidorai, citrusiniai vaisiai, paprikos ir prieskoniai, dažniausiai yra didžiausias kaltininkas, sukeliantis diskomfortas skrandyje ar rėmuo. Tai gali atrodyti logiška, kad šis rūgštingumas gali būti “deginamas” kitose kūno srityse, pvz., Šlapimo pūslėje, tačiau taip nėra.

Šlapimo pūslės pagrindai

Šlapimo pūslė yra galutinis išskyros organas. Jis gauna šlapimą, kuris yra filtruotų ir išskiriamų iš inkstų atliekų rinkinys. Jis praeina šlapime per šlaplę į kūno išorę. Šlapimo pH paprastai yra neutralus ar šiek tiek rūgštinis, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo skirtingų dietų ir ligų būklių. Šlapimas paprastai būna sterilus, bet bakterijų ir jų virškinimo šalutinių medžiagų susidarymas gali sukelti šlapimo pūslės sienelės sudirginimą ir sukelti šlapimo išsausėjimą. Jūsų gydytojas gali atlikti tyrimą, vadinamą šlapimo tyrimu, norint įvertinti šlapimo spalvą ir pH bei nustatyti bakterijų ir uždegiminių ląstelių buvimą.

Šlapimo pH

Dietos, kuriose yra daug mėsos, žuvies ir sūrio, gali sumažinti šlapimo pH, todėl jis rūgštingesnis. Ir atvirkščiai, daržovės ir kai kurie vaisiai, tokie kaip bananai, gali padidinti šlapimo pH, todėl jis tampa labiau paprastas. Be to, daugelis bakterijų gamina fermentus, kurie išskiria amoniaką į šlapimą. Amoniakas padidina šlapimo pH, todėl jis yra paprastesnis. Metabolizmo sutrikimai, kurių metu pacientai trūksta arba turi defektų fermento formą, taip pat gali sukelti rūgštinį šlapimą. Tačiau šie sutrikimai dažniausiai diagnozuojami ankstyvame gyvenime per naujagimių atrankos testus ir sukelia neurologinius simptomus, o ne šlapimo pūslės skausmą.

Šlapimo pūslė

Daugelis dalykų gali sukelti šlapimo pūslės skausmą. Dažniausiai pasitaikančios priežastys yra infekcija šlapime. Lėtinis pūslės sienos uždegimas, dažnai vadinamas intersticiniu cistitu, taip pat gali būti skausmingas. Kitas galimas diskomfortas šlapimo pūslėje yra kitas šlapimo takų obstrukcija, dažniausiai randama suaugusiems vyrams su išplitusiomis prostatomis. Dauguma bakterijų šlapimo takų infekcijų sukelia organizmai, tokie kaip Escheria coli, dėl kurių amoniakas yra metabolinis šalutinis produktas ir dėl kurio padidėja pH, jei jis iš dalies pasikeičia. Be to, nėra duomenų, kad intersticinis cistitas arba šlapimo pūslės išleidimo angos tiesioginis poveikis šlapimo pH. Taigi, kai kurios dažniausios šlapimo pūslės skausmo priežastys neturi įtakos šlapimo rūgštingumui.

Tarp skrandžio ir šlapimo

Nors rūgštiniai maisto produktai yra gerai žinomi, kad sukelia viršutines virškinimo trakto diskomfortas, nėra įrodymų, kad jų gebėjimas sukelti šlapimo pūslės skausmą. Kai maistas praeina per skrandį ir suskaidomas į rūgštinį mišinį, pavadintą chimą, jis stimuliuoja plonąją žarną ir kasą, išskirdamas šarmines arba pagrindines sultis, kurios padeda neutralizuoti chyme rūgštingumą. Tuo metu, kai maistas praeina pirmąją plonosios žarnos dalį, rūgštingumas smarkiai sumažėja, o rūgšti maisto produktai, kurie gali sustiprinti rėmuo, yra žymiai neutralizuojami tuo metu, kai jie patenka į inkstus, kuriuos reikia išmesti į šlapimą. Net jei šlapimas išlieka rūgštus šiuo metu, pakeistas šlapimo pH nėra viena iš galimų pūslės skausmo priežasčių.