Ar pupelės yra naudingos svorio netekimui?

Pupelės yra sveikintinas papildymas svorio netekimo mitybos planams, nes jie yra supakuoti su būtinomis maistinėmis medžiagomis ir padeda ilgam laikytis jūsų jausmų. Tačiau, išskyrus žalias pupeles, kurios nėra ankštiniai, kaip ir kitos pupelės, daugelis pupelių nebūtinai turi mažai kalorijų. Valgyti juos saikingai, kaip dalį mažesnio kaloringumo valgio plano, padės jums išmesti svarų.

Pieno privalumai

Ankštiniai, tokie kaip inkstai, garbanzo, juoda, pinto ir tamsios pupelės, yra daug baltymų ir skaidulų – naudingos maistinės medžiagos, kai bandote išmesti svarų. Baltymai padeda padidinti sotumo ir kalorijų išlaidas, o pluoštas padeda jums jaustis visiškai be papildomų kalorijų. Nors žaliosios pupelės laikomos daržovėmis, o ne ankštimis, jos vis dar yra pluoštinės ir jų sudėtyje yra tik 44 kalorijos už puodelį, pažymi JAV žemės ūkio departamento nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazė standartinėms nuorodoms.

Sumažinti pupelių

Nors ankštiniai augalai yra baltymų ir skaidulų, dauguma jų nėra mažai kaloringi maisto produktai. USDA Nacionalinė maistinių medžiagų duomenų bazė praneša, kad 1 puodelis virtų puodžių yra 245 kalorijų tik 1 puodelio. Dauguma šių kalorijų yra iš angliavandenių, kurie yra būtinos maistinės medžiagos, bet gali sukelti svorio padidėjimą, kai sunaudojama per daug. Tačiau pupelės – net krakmolingos pupelės – gali padėti numesti svorį, kai valgomi rekomenduojamomis porcijomis.

Kalorijų poreikiai

Nepriklausomai nuo to, ką valgote, jūsų bendroji kalorijų norma lemia, kiek svorio, jei toks yra, prarasite. Siekiama išmesti nuo 1 iki 2 svarų per savaitę, mažindama jūsų dabartinę energijos kiekį per dieną nuo 500 iki 1000 kalorijų, siūlo ligų kontrolės ir prevencijos centrus. Daugelis suaugusiųjų kiekvieną dieną turi apie 1200-1,600 kalorijų, kad galėtų veiksmingai sverti svorį, priklausomai nuo jų dydžio ir aktyvumo lygio, pažymi Nacionalinis širdies, plaučių ir kraujo institutas.

Rekomenduojamos porcijos

Jūsų svorio netekimo kalorijų reikia nustatyti pupelių kiekį, kurį turėtumėte valgyti, kad galėtumėte veiksmingai prarasti svorį. Dėl didelės ląstelienos ir baltymų pupelių kiekio, galite skaičiuoti pupeles kaip augalinių arba baltymų maisto produktų grupių dalį. “Dietary Guidelines for Americans 2010” siūlo valgyti 1,5 puodelio daržovių ir 3 uncijos baltymų maisto, kai valgant 1200 kalorijų per dieną, ir 2 puodeliai daržovių ir 5 uncijos baltyminių maisto produktų, kai sekti 1,600 kalorijų maistą planą. Jei į baltymų grupę įdėkite ankštinių augalų, o ne iš veggio grupės, 1/4 puodelio ankštinių vienetų yra 1 uncija iš baltymų maisto produktų grupės.