Ar be glitimo dieta gali padėti Krono liga?

Dieta be glitimo neturi kviečių, miežių ar rugių. Glutenas yra baltymas, kuris sukelia sunkų šalutinį poveikį žmonėms, sergantiems celiakija. Kai kurie žmonės jautriai reaguoja į glitimą, todėl šiems žmonėms gali būti naudinga sumažinti ar pašalinti glitimą iš dietos. Tačiau dieta, neturinti glitimo, gali būti naudinga pacientams, sergantiems Krono liga.

Krono liga yra autoimuninis sutrikimas, kai jūsų organizmo imuninė sistema klaidingai nusprendžia, kad medžiagos, įskaitant maisto produktus ir bakterijas, yra svetimos medžiagos, sukeliančios žarnyno sienos uždegimą ir sustorėjimą. Tai uždegiminės žarnos ligos rūšis, kuriam būdingas padidėjęs uždegimas, kintantis simptomų netekimo laikotarpiais. Skirtingai nuo celiakijos, kur specifinis baltymas, glititas sukelia Krono liga imuninį atsaką, gydytojai nerado konkrečios medžiagos, kuri sukelia problemų visiems žmonėms, sergantiems liga.

Krono liga, ne visi žmonės vienodai reaguoja į tuos pačius maisto produktus. Nėra specialios dietos, pvz., Dietos be glitimo, kuri padeda kiekvienam, turinčiam šią sąlygą. Laikydami maisto dienoraštis gali padėti tiksliai nurodyti maisto produktus, kurie sukelia jums problemų. Apskritai žmonės, turintys Krono ligą, turėtų valgyti sveiką mitybą, įskaitant pakankamą baltymą, vitaminus, mineralus ir kalorijas. Remiantis Amerikos Krono ir Kolito fondo duomenimis, kai kurie žmonės randa specifinę angliavandenių dietą, kuri riboja sunkiai virškinamus angliavandenius, padeda mažinti simptomus, tačiau nėra jokių mokslinių įrodymų, leidžiančių ją naudoti.

Dėl blogų ligos protrūkių gali reikėti mažai ląstelienos, mažai likučių turinčios dietos ar maitinimosi pagalbos naudojant šėrimo vamzdelį. Krono ligos progresavimo metu, įskaitant vaistus nuo viduriavimo, uždegimą ir imuninę sistemą, gydytojas gali paskirti vaistus. Antibiotikai ir kortikosteroidai taip pat gali padėti sumažinti Krono ligos problemas. Jei vaistiniai preparatai neveikia, gali reikėti atlikti žarnyno operaciją, kad pašalintumėte žarnyno dalis, kurios yra stipriai pažeistos.

Galite išbandyti glitimo neturinčią dietą, kad sužinotumėte, ar tai padeda sumažinti Krono ligos simptomus, tačiau šią dietą gali būti sunku sekti. Jei jis nėra gerai suplanuotas, gali atsirasti mitybos trūkumų, ypač kadangi Krono liga sergantiems žmonėms jau yra didesnė šių trūkumų rizika.

Krono liga

Krono liga ir dieta

Krono ligos gydymas

Apsvarstymai