Kalcio stiprinto maisto informacija

Tinkamas kalcio vartojimas padeda žmonėms kurti stiprius kaulus kaip vaikus ir mažina osteoporozės kaulų praradimą, kaip vyresnio amžiaus žmonėms. Kaulai nuolat kaupia ir praranda kalcio, nes kūnas subalansuoja kalcio poreikius kauluose, o kalcio poreikis kraujyje ir kūno skysčiuose padeda sutrumpinti raumenis, kraujo krešėjimą, nervinius impulsus, hormonų sekreciją ir fermentų aktyvavimą. Kalisas taip pat gali padėti valdyti svorį ir kraujospūdį ir padėti išvengti diabeto ir storosios žarnos vėžio pagal Eleanor Whitney ir Sharon Rolfes knygoje “Suprasti mitybą”.

Istorija

JAV vyriausybė reguliuoja maisto saugojimą daugiau nei penkis dešimtmečius. FDA palaiko maisto produktų papildymą specialiomis maistinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, kalciu, kai gyventojų yra maistinių medžiagų trūkumas, perdirbant maistines medžiagas, siekiant pagerinti pakeisto maisto kokybę arba subalansuoti maistinių medžiagų kiekį maiste. FDA taip pat reguliuoja kalcio ir kitų stiprintų maisto produktų informaciją apie produktų paketus.

Apibrėžimas

Produkto “stiprinimas” reiškia pridėti trūkstamą maistinę medžiagą arba papildyti maistinę medžiagą, kurios kiekis yra nereikšmingas. Pasak FDA, “kalcio konservuotas” maistas turi turėti ne mažiau kaip 10 procentų dienos vertės pridėto kalcio. Kasdieninė kalcio vertė nurodo referencinę sumą, kurią FDA parengė suaugusiesiems ir vaikams nuo 4 metų amžiaus.

Pavyzdžiai

Į maisto produktus, dažniausiai praturtintus kalciu, yra apelsinų sultys, kitos vaisių ir daržovių sultys, sojos pienas, ryžių pienas, tofu ir kai kurie grūdai.

Privalumai

Norint patenkinti kasdienius kalcio poreikius, daugumai žmonių reikalingas mažiausiai trijų porcijų pieno ar pieno produktų ekvivalentas. Tačiau kai kurie žmonės negali gerti pieno dėl laktozės netoleravimo. Kiti pasirenka negerti pieno dėl pageidaujamos ar ribotos dietos. Žinodami apie alternatyvius produktus, kurių sudėtyje yra kalcio, šie žmonės gali padėti patenkinti jų mitybos poreikius. Pavyzdžiui, kalcio konservuotas maistas gali padėti asmeniui su veganine maistu, kuris vengia visų mėsos ir pieno produktų patenkinti kalcio rekomendacijas dėl savo mitybos apribojimų.

Reikšmė

Kalcio stiprinta informacija apie maistą teikia paslaugas vartotojams, kurie perskaito etiketes, norėdami sužinoti apie maistinių medžiagų kiekį maisto produktuose arba palyginti panašius maisto produktus. Pagal JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento nustatytus “Healthy People 2010” tikslus, remiantis Whitney ir Rolfes rekomendacijomis dėl kalcio vartojimo amerikiečiuose ir osteoporozės paplitimo mažinimui. Jungtinėse Amerikos Valstijose, daugiausia vyresnio amžiaus moterims, osteoporozė patiria daugiau kaip 25 milijonus žmonių.