Brechtian pratimai

Bertoltas Brechtas buvo vienas iš teatro gigantų XX a. Poetas ir dramaturgas Brechtas gimė 1898 m. Vokietijoje. Atsisakydama standartinės teatro dramos, kurioje daugiausia dėmesio buvo skirta emociniam žiūrovo identifikavimui su herojau, Brechtas norėjo, kad jo auditorija galvotų apie moralinį ir socialinį elgesį. Jis paminėjo tai kaip epizodinį teatrą, moralinės, socialinės ar politinės žinios iškilimą per simbolių tyrimą. Kitas Brechto pagrindinių teorijų žinomas kaip atsiskyrimas, todėl susipažinęs atrodo svetimas ir todėl publika įtikina ją peržiūrėti nauja šviesa. Kalbant apie padėtį, o ne į charakterį, kaip pagrindinį jo vaidmenų spektrą, Brechto darbas buvo “požiūris”, ypač požiūris, kad aktoriai nuosekliai rodė auditorijai. Bretaniečių aktorių pratimai skirti išmokyti juos aiškiai ir įtikinamai perteikti požiūrį, naudojant “gestą” arba gestą ir veido išraišką.

Vaikų daržo pratimai

Viena Brechtijos pratybų, kurią dėsto “Drama Works” Anglijoje, susieja klasę su partneriais, stovinčiais priešais priešais esančius kambario galus. Kiekvienas žmogus mąsto apie gerai žinomą vaikų grobį ir, pasitelkęs mokytojo signalą, bando pasidalyti savo ritmą su savo partneriu, reikalaudamas, kad kiekvienas studentas tuo pačiu metu kalbėtų ir klausytųsi. Rezultatas yra chaosas. Tada studentams sakoma, kad tai yra mirties ar mirties atvejis, kai jie skelbia savo žinią. Paprastai studentai vis dažniau įtraukia gestas ir pantomimą į jų bandymus suprasti.

Statulos pratimas

Studentai susitinka ir greitu tempu pereina prie tinklelio. Kai instruktorius užmaskuoja rankas, kiekviena porcija stengiasi padaryti greitus statulas: Romeo ir Džuljeta, vasara ir žiema, katė ir pele, herojus ir bailys, dainos ir šokiai, turtingi ir vargšai, karas ir ramybė. Nesąmoningai studentas greičiausiai parodys požiūrį, pavyzdžiui, turtingas yra neryškus, o vargšai – simpatijos figūra. Tokie postai reiškia “gestą”, perduodant požiūrį ar požiūrį į gestą.

Aiškumo pratybos

Šis pratimas yra mokyti studentus, kad Brechtijos vaidmuo yra apie aiškumą ir požiūrį. Poveikio požiūris yra labai svarbus, o aktoriai turi tai perduoti, kad auditorijos nariai jį suprastų iš karto ir aiškiai. Studentas sudaro kontrastingą situacijų lentelę, naudojančią gestą ir veido išraiškas. Vienas atvaizdas yra karas, kaip didvyrių kūrėjas, o kontrastingas vaizdas yra karo švaistymas. Kitas pavyzdys – tai grupės portretas, iliustruojantis vieną narį kaip populiariausią grupės asmenybę, o kitą – mažiausiai populiaru. Klasėje turėtų būti aptariami kiti elementai, kuriuos galima pridėti norint pranešti apie scenos gestą. Teisingas atsakymas apima kostiumus ir rekvizitus. Pavyzdžiui, blizgios uniformos ir medaliai galėtų papuošti karo heroitus, o skudurai ir kraujo tvarsčiai iliustruoja karo švaistymą.

Bendravimo emocijos

Studentai pora prisiima kūno pozicijas ir veido išraiškas, kurios perduoda meilę, pagarbą, netikėjimą, apgailestavimą, susižavėjimą ir bauginimą. Vienas asmuo poroje pasireiškia emocijų suteikimu, o kitas – jo priėmimu. Likusi klasė veikia kaip auditorija, norint nustatyti, ar emocijos aiškiai pateikiamos ir gaunamos.