Acetil-l-karnitinas ir inkstų liga

Acetyl L-karnitinas, paprastai vadinamas karnitinu, yra aminorūgštis, susidariusi jūsų kepenyse ir inkstuose ir saugoma jūsų raumenyse, smegenyse, širdyje ir spermoje. Karnitinas vaidina esminį vaidmenį riebalų oksidavimui naudoti kaip energiją ir kitas svarbias medžiagų apykaitos funkcijas. Žmonės su inkstų liga gali gaminti pakankamai karnitino, kad atitiktų medžiagų apykaitos poreikius, todėl gali tekti keisti maistą, kad būtų užtikrintas pakankamas tiekimas.

Inkstų funkcija

Jūsų inkstai yra pupelių formos organai, esantys žemiau jūsų šonkaulių abiejose jūsų stuburo pusėse. Inkstų funkcija – filtruoti atliekas iš kraujo ir pašalinti juos šlapimu. Kiekvieną dieną jūsų inkstai filtuoja apie 200 kvartalų kraujo, pašalinant daugiau kaip 2 kvartalus vandens ir atliekų. Atliekos gaunamos iš natūralaus kūno audinio suskaidymo ir iš valgio esančio maisto ir filtruojami mažuose inkstų vienetuose, vadinamu nefronais. Žmonėms, sergantiems inkstais, nefronai praranda galimybę filtruoti atliekas, todėl toksinis susikaupimas kraujyje. Diabetas ir aukštas kraujospūdis yra dvi dažniausios inkstų nepakankamumo priežastys.

L-karnitinas

L-karnitinas yra esminės aminorūgšties, lizino, darinys. Pavadinimas “karnitinas” yra kilęs iš lotyniško šaknies “carnus”, nes jis yra gausiai tiekiamas raudonoje mėsoje. Jūsų kūnas paprastai duoda pakankamai L-karnitino, kad atitiktų medžiagų apykaitos poreikius. L-karnitinas yra svarbus struktūrinis ląstelių membranų komponentas ir funkcijos pernešti ilgos grandinės riebalų rūgštis per raumenų ląstelių mitochondrijų barjerą, kad jie galėtų būti oksiduoti ir sudeginti energijai.

Inkstų ligos ir L-karnitino

Italijos l-karnitino istorijos tyrimas, paskelbtas 2003 m. Sausio mėn. “Žmonių su inkstus” žurnalas, nagrinėja, koks svarbus L-karnitino vaidmuo metabolizme, ir paaiškina mechanizmus, kuriais pacientams, sergantiems inkstų ligomis, trūksta. Nors pagrindinė priežastis yra paveldimas nesugebėjimas gaminti pakankamai L-karnitino, antrinės priežastys yra nepakankama gamyba, per didelė ekskrecija ir nuostoliai dializuojant sergantiems inkstams. Mokslininkai pastebi, kad l-karnitino vartojimas inkstų pacientams padidino fizinę funkciją, įskaitant geresnę raumenų funkciją, pagerino kraujospūdį ir pagerino raudonųjų kraujo ląstelių funkciją.

Inkstų ligos gydymas

Lėtinės inkstų ligos nėra, tačiau yra veiksmų, kuriuos galite atlikti, kad inkstai veiktų iki galo. Svarbu valdyti kraujo spaudimą ir cukraus kiekį kraujyje, kaip ir reguliariai apsilankydami savo gydytojui. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas rekomenduos maistą, kad sumažėtų maisto kiekis inkstuose. Prieš bandydami papildyti L-karnitinu, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.