Švelni skysta dieta

Mėlyna dieta apima mažai lydytų minkštųjų maisto produktų, kurie nėra aštrūs. Aiški skysta dieta leidžia tik skaidrus skysčius ar maisto produktus, kurie tampa skaidrūs skysčiai kambario temperatūroje. Pilna skysta dieta yra mažiau ribojanti nei aiški skysta dieta, tačiau vis dar leidžiama naudoti gėrimus ar skysčio pavidalo maisto produktus. Suderinus minkštą dietą ir skystą mitybą su švelnaus skysčio mityba, kyla ypatingų problemų.

Tikslas

“Bland” skystos dietos suteikia jūsų virškinimo trakto sistemai maistines medžiagas tokioje formoje, kuri yra lengvai virškinama, išlaikant gerai hidratuotas. Šios rūšies dieta gali padėti sušvelninti virškinimo trakto ligas, tokias kaip pykinimas, vėmimas, dujos, viduriavimas, rėmuo ar opos, arba kramtymo ar rijimo sutrikimai. Gydytojai paprastai jį skiria prieš tam tikras gydymo procedūras arba po žarnyno ar skrandžio operacijos. Švelnaus skaidraus skysčio dieta aprūpina jus angliavandeniais, elektrolitais, vitaminais ir mineralais, bet kadangi trūksta pakankamai baltymų ar riebalų, jūs galėsite tik tris ar keturias dienas valgyti. Kita vertus, švelnus pilnas skysta dieta suteikia pilną mitybą ir gali pakakti ilgą laiką, praneša “MedlinePlus”.

Priimtini skysčiai

Švelnaus skaidraus skysčio dieta leidžia obuolių, spanguolių ar vynuogių sulčių, skaidraus sultinio, bulvių ar konservų, skaidrus, nekofeino sodos, skaidrus, skonio želatinas, be kofeino arbata, ledo pasirodymas be vaisių gabalėlių ir sportiniai gėrimai. Švelnaus pilna skysčio dieta leidžia tai padaryti, taip pat skysti mažai riebūs pieno produktai, filtruotos vaisių ir daržovių sultys, įtemptos sriubos, ledas, neriebus šaldytas jogurtas ir komerciniai skysto maisto papildai. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas taip pat gali įtraukti bulvių purvą, fariną arba įtemptą mėsą į jūsų švelniai pilna skystą dietą.

Vengti skysčių

Labai riebus maistas, pvz., Grietinėlė arba riebus ledas, negali būti suvartotas mėsingoje skystoje dietoje. Aštrūs skysčiai taip pat nėra įtraukti, nes jie gali dirginti virškinamąjį traktą. Venkite alkoholio ir kofeino gėrimų, kol jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas jiems tai leis. Švelnaus skaidraus skysčio dieta neleidžia kavos ir, nors tai leis be kofeino arbatos, vengti pieno papildymo. Švelnaus pilna skysčio dieta, tuo labiau leistina, neatsižvelgiama į bet kokį valgomąjį pyragą, pvz., Avokadą ar bulvę.

Patarimai

Visą dieną vartokite mažą, dažną dozę vartojančią dietinę skystą dietą, siūlo Merilendo universiteto medicinos centras. Valgykite lėtai, kad išvengtumėte virškinimo sutrikimų, ir dvi valandas prieš eidami miegoti nelaikykite skysčių. Jei ilgą laiką turėsite silpną, pilną skystą dietą ir turėsite padidinti savo suvartojamo kalorijų kiekį, įpilkite pieno miltelių sriuboms ir gėrimams arba saldinkite gėrimus cukrumi ar aromatintus sirupus.

Atsargiai

Ilinojaus universiteto McKinley sveikatos centre rekomenduojama palaipsniui pridėti naujus skysčius. Pavyzdžiui, jei jūsų virškinimo sistema rankųsi su vaisių sultimis ir sporto gėrimais be jokių problemų, pridėkite vieną naują elementą, pvz., Skaidrų sultinį ar želatiną, ir palaukite kelias valandas, kol nustatysite, kaip jūsų kūnas reaguoja, prieš pridėdami kito naujo skysčio į savo mitybą. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu arba dietologu, jei jūsų simptomai pablogėja, ir grįžkite prie maisto produktų, kurie netrukdo jūsų virškinimui.