Kofeinas ir akutanas

Accutane yra receptinis vaistas, vartojamas sunkiems spuogų atvejams gydyti. Skirtingai nuo kai kurių spuogų gydymo būdų, akutanas, atrodo, sąveikauja su kofeinu, ir abi medžiagos paprastai gali būti vartojamos vienu metu. Norint pasiekti geriausius rezultatus, daugeliui suaugusiųjų rekomenduojama apriboti dienos dozę kofeinui nuo 200 iki 300 miligramų.

Accutane

Accutane, taip pat žinomas kaip izotretinoinas, priklauso vaistų grupei, vadinamai retinoidais. Jo pagrindinė funkcija – lėtesnis natūralių medžiagų gamyba ir reakcijos, dėl kurių atsiranda spuogų. Isotretinoinas dažnai vartojamas sunkiems spuogų tipams gydyti, vadinamiems atsikratomais akių vulgaris, kuris paprastai yra atsparus antibiotikams. Izotretinoinas paprastai vartojamas kapsulėje du kartus per dieną valgio metu arba kaip nurodyta.

Kofeinas

Kofeinu galima rasti maisto produktuose ir gėrimuose, pavyzdžiui, šokoladuose, arbatžose, gaiviuosiuose gėrimuose ir kavos. Jis gauna savo parašo buzą ar energijos impulsą, trukdydamas smegenų nuovargio jutikliams, vadinamiems adenozino receptoriumi. Nors dažniausiai laikoma saugiu daugumai suaugusiųjų, vartojamų švelniai, kofeino perteklius 500-600 mg ar daugiau per dieną gali sukelti nemalonų šalutinį poveikį, pvz., Pykinimą, nerimą, skrandžio sutrikimą ar nervingumą. Kai kurie žmonės gali būti labiau jautrūs kofeino poveikiui, remdamiesi tokiais veiksniais kaip amžius, svoris, lytis ir vaistų vartojimas.

Derinant

Pasak “Drugs.com”, kofeinas nėra išvardytas tarp 76 narkotikų, kurie gali sutrikdyti “Accutane” vartojimą. Iš šių 76 cheminių medžiagų žinoma, kad kai kurie vaistai veikia rimtą sąveiką su izotretinoino preparatais, įskaitant: Aranelle, Arava, Camila, etinilestradiolį ir noretindroną. Nors kofeinas greičiausiai nesusijęs su akutanu, alkoholis ir kiti stimuliatoriai gali sukelti vidutinio sunkumo vaistų sąveiką ir nerekomenduojama vartoti.

Saugos rūpesčiai

Paskelbtas FDA įspėjimas dėl “Accutane” pardavimo internetu. Atsižvelgiant į potencialiai pavojingus šalutinius poveikius, tokius kaip gimimo defektai ir depresija, Accutane reikia vartoti tik atidžiai prižiūrint gydytojui. Jei esate nėščia, neturėtumėte vartoti kokių nors izotretinoino preparatų, nes tai gali sukelti persileidimą, ankstyvą gimimą ar mirtį kūdikiams. Kitas akutano sukeltas šalutinis poveikis yra galvos skausmas, neryškus regėjimas, traukuliai, insultas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir raumenų silpnumas.