Ar galiu vartoti vitaminus, jei vartoju antibiotikus?

Nors jie nėra medikamentai, jei vartojate antibiotikus, vitaminai gali sukelti nepageidaujamą sąveiką. Kai kuriais atvejais, vartojant papildų antibiotikais, gali būti naudingas poveikis. Diskutuodami, kaip naudoti antibiotiką su savo gydytoju, leiskite jai sužinoti, kokių papildų ir vaistų šiuo metu vartojate, kad sumažintumėte nepageidaujamos sąveikos galimybes.

Vitamino C

Vitaminas C naudojamas imuninės sistemos veiksmingumui didinti. Vitaminas C, atrodo, padidina antibiotikų veiksmingumą ir sumažina atstatymo laiką. Merilendo universiteto medicinos centre teigiama, kad vitaminas C gali padidinti antibiotikų tetraciklino koncentraciją jūsų organizme ir vėliau gali sumažinti vitaminų veiksmingumą. UMMC paaiškina, kad šis poveikis taip pat atsiranda ir su kitais antibiotikų tetraciklinų šeimos nariais, įskaitant doksicikliną ir minocikliną.

Vitaminas B12

Vitaminas B12 naudojamas jūsų kūne, norint paversti maistą degalais, išlaikyti savo neurologinės sistemos vientisumą ir išauginti sveikus plaukus bei nagus. Pasak “Merilendo” medicinos centro, venkite šio vitamino papildo, jei šiuo metu vartojate tetraciklino pagrindu pagamintą antibiotiką. Vitaminas B12 sumažina antibiotiko pastangas nužudyti infekcijos šaltinį. Be to, kiti nariai iš B komplekso vitaminų šeimos gali turėti panašų poveikį ir turėtų būti vengiama vartojant tetraciklino antibiotikus arba vartoti prieš kelias valandas prieš arba po antibiotiko vartojimo. Jei vartojate tetraciklino pagrindu pagamintus antibiotikus ir vitamino B papildus, pasitarkite su savo gydytoju apie protokolus.

Vitaminas K

Vitaminas K naudojamas kraujo krešėjimui, todėl žaizdos stabdo kraujavimą ir pradeda gijimą. UMMC paaiškina, kad antibiotikų vartojimas kartais gali sunaikinti savo kūno bakterijas, kurios padeda gamintojui vitamino K. Cefalosporinų šeimos antibiotikų šeimos nariai taip pat gali pakenkti jūsų organizmo gebėjimui įsisavinti vitaminą K, ypač jei jūs vartojate šiuos antibiotikus ilgiau kaip 10 dienų. Pagyvenę žmonės ir asmenys, vartojantys kraujo krešėjimo vaistus, labiausiai rizikuojami šio tipo trūkumui. Jei vartojate vitamino K dozę ir yra skiriamas antibiotikas, aptarkite su gydytoju galimą sąveiką.

Vitaminas D

Vitaminas D, kuris randamas stiprintuose maisto produktuose, pvz., Kai kuriuose grūduose ir pieno produktuose, padeda išlaikyti tinkamą kalcio ir fosforo kiekį. Vitaminas D padeda valdyti savo imuninę sistemą ir gali būti vartojamas kartu su antibiotikais, kad padidėtų antibiotikų veiksmingumas. Vitamino D, kartu su vitaminu C, niacinu ir antibiotikais padeda gydyti bakterines infekcijas. Aptarkite šį planą su savo gydytoju prieš sumaišant vitaminą D ir bet kurį paskirtą antibiotiką.