Triatlonių kūno riebalų procentas

Triatlono kūnas yra jo geriausias turtas laimėti lenktynes. Triatlonas yra reikalaujantis sportas mokymams ir lenktynėms, todėl tinkamo kūno sudėtis gali būti skirtumas tarp pirmojo arba paskutinio apdailos. Kūno riebalai vaidina svarbų vaidmenį energijos gamyboje, tačiau per daug gali trukdyti produktyvumui.

Kūno sudedamoji dalis

Žmogaus kūnas susideda iš dviejų skirtingų masės rūšių – liesos ir riebalinės. Riebalų masė – tai audinys, laikomas kaip riebalų perteklius, o liesos masė yra likusi kūno dalis, tokia kaip organai, raumenys ir kaulai. Du žmonės gali turėti tą patį kūno svorį, tačiau jų kūno sudėtis gali labai skirtis. Pavyzdžiui, du žmonės gali sverti 190 svarų, kurių vienas aukštas ir vienas trumpas. Trumpesnis sportininkas turėtų didesnę riebalų masę. Vidutinis vyrų kūno riebalų kiekis turėtų būti nuo 12% iki 18%, o moterų – nuo 22% iki 28%.

Bioelectrical Impedance Spectroscopy

Triatlono kūno riebalų procento matavimo būdai yra įvairūs. Du labiausiai paplitę yra bioelektrinės impedancijos spektroskopija (BIS) ir odos slopintuvai. BIS metodas reiškia, kad rankiniame kompiuteryje įvedami amžiaus, svorio ir lyties duomenys, o po to laikomi ant pagalvių, kai elektros kūnas praeina per kūną. Tai matuoja kūno laidumą, nes elektrinis impulsas laisvai važiuoja per raumenis ir vandenį, bet ne per riebalų masę. Kuo didesnis pasipriešinimas, tuo didesnis riebalų procentinis rodmuo.

Odos laikikliai

Odos šliaužiklio testavimas – tai naudojamas krepšelių rinkinys, kuris sušvelnina odos ir riebalų dalis ir matuojamas milimetrais. Čia yra keturios vietos: bicepsai, tricepsai, pūslelinė (pečių ašmenys) ir suprailiacinė (klubinė). Kiekvieno rezultato rezultatai pateikiami lygtyje, kuri suteikia jums bendrą kūno riebalų procentą, nors tai sunku, nes tik apmokyti specialistai paprastai gali paimti tik riebalų, odos, o ne raumenų audinius.

Svorio kūno riebalų procentas

Teisingas procentas kūno riebalų triatlemui turėtų būti nuo 5% iki 12% vyrams ir 10% iki 15% moterims. Triatlente reikalaujama mažo kūno riebalų kiekio, nes dėl per didelio svorio per lenktynes ​​atsiranda įtampa. Per važiavimo ar važiavimo dviračiu etapai, perteklinis svoris reiškia, kad reikia dirbti sunkiau ir išleisti daugiau energijos. Kūno riebalai yra labiau klesti nei raumenų audiniai, o tai gali būti nedidelė triatlono nauda. Mažas kūno riebalų kiekis padės išlaikyti triatlonius plaukimo metu, taigi jie gali sutelkti savo energiją į priekį.

Kūno riebalų kontrolė

Nors akivaizdu, kad triatlono metu trūksta kūno riebalų, svarbu, kad jis neviršytų siūlomų lygių. Dieta ir kalorijų vartojimas yra būdas išlaikyti ir kontroliuoti kūno svorį. Pagal “OCR fizinio ugdymo” trišalininkui reikės apskaičiuoti jo bazinę metabolizmo normą, rodančią, kiek kalorijų sunaudojama kasdieniame gyvenime, tada įrašyti kalorijų kiekį, naudojamą lenktynėse ar mokymuose, norint valgyti reikiamą Suma Per mažai valgant per mažai kūno riebalų, o per daug valgyti bus priešingas poveikis.