Biotinų turtingų maisto produktų sąrašas

Biotinas, dar vadinamas vitaminu H, sudaro B komplekso vitaminų grupės dalį. Kaip ir kiti B grupės vitaminai, biotinas padeda jūsų kūnui paversti maistą energija. Šis vandenyje tirpus vitaminas taip pat padeda riebalų, angliavandenių ir amino rūgščių, pagrindinių baltymų statybinių medžiagų, metabolizmui. Dėl to, kad yra vandenyje tirpus, biotinas jūsų kūne nėra saugomas. Tačiau žarnyno bakterijos gali gaminti biotiną. Galite patenkinti savo kasdienį biotino poreikį, kuris yra 30 mikrogramų per dieną valgant daug biotinų turinčius maisto produktus.

“Brewer’s” mielės ir mitybos mielės yra geri vitamino H šaltiniai. 7 gramų mielių pakuotėje yra nuo 1,4 iki 14 mikrogramų biotino, teigia Linus Pauling institutas. Sveiki grūdai ir sveiki grūdų produktai turi garbingą kiekį biotino. Restoranai iš visos kviečių duonos skardos suteiks jums nuo 0,02 iki 6 mikrogramų vitamino H. Riešutai, tokie kaip migdolai, žemės riešutai, pekanos ir graikiniai riešutai yra kiti biotino šaltiniai.

Kiaušiniai, ypač triušiai, turi vieną iš didžiausių biotino koncentracijų, o vienas didelis virtos kiaušinėlės yra 13-25 mikrogramų biotino. Tačiau neapdorotų kiaušinių baltymų sudėtyje yra baltymų, vadinamų avidinu, kuris apsaugo biotino absorbciją jūsų kūne, praneša Merilendo universiteto medicinos centras. Pieno produktai, tokie kaip pienelis ir sūris, yra natūralūs šio vitamino šaltiniai. Čederio sūris tiekia 0,4-2 mikrogramus biotino vienai uncijai.

Kepenyje yra daug biotino, kuriame yra 27 – 35 mikrogramų biotino, 3 vnt kepenų kepenyse. Kitas organų mėsos, tokios kaip inkstai, saugo daug biotino. Trys uncijos virtos kiaulienos suteikia apie 2-4 mikrogramus biotino. Biotinas taip pat gali būti rasta tokiose žuvyse kaip lašišos ir sardinės. Virtos lašišos yra 4-5 mikrogramai biotino per 3 paras. Linuso Paulingo institutas teigia, kad mėsos patiekalas su 3 vienetais yra korteles denio dydis.

Dauguma šviežių daržovių yra biotinas, teigia Kolorado valstijos universiteto pratęsimas. Viena puodelio žalios spalvos žiediniai kopūstai suteiks 0,2-4 mikrogramų biotino. Vienas visas avokadas turi apie 2-6 mikrogramus šio vandenyje tirpaus vitamino. O puodelis aviečių tiekia 0,2-2 mikrogramai biotino. Sojos pupelės ir kiti ankštiniai augalai, tokie kaip juodieji žirneliai ir pupelės, yra biotinas. Bananai, riešutmedžio sviestas ir grybai yra kiti biotiną turintys maisto produktai.

Riešutai, grūdai ir riešutai

Kiaušiniai ir pieno produktai

Mėsa ir žuvis

Vaisiai, daržovės ir ankštiniai augalai