Ar alerginė reakcija gali atrodyti kaip įkandimas?

Alerginė reakcija gali būti įvairių formų organizme, priklausomai nuo alergeno tipo ir imuninės sistemos. Kai kurios alerginės reakcijos gali pasireikšti bėrimu kūnu, kuris gali svyruoti nuo sausos masės iki padidėjusių iškilimų. Tokie iškilimai gali atrodyti kaip vabzdžių įkandimai, tačiau skirtumas yra tas, kad kiti simptomai lydės smūgius, jei jie yra susiję su alergine reakcija. Patvarios alerginės reakcijos turėtų būti diagnozuotos ir gydomos gydytoju, geriausia alergologu arba imunologu.

Tipai

Urbiuliai, taip pat vadinami dilgėline, yra raudoni, iškilę iškilimai, kurie dažnai būna klasteriuose, panašūs į vabzdžių įkandimus. Stropai gali būti įvairių dydžių, todėl jie gali painioti savęs diagnozę. Didžiosios avilės yra labiau pastebimai susijusios su alergine reakcija, kita vertus, mažos dilgėlinės gali atrodyti įkandimų. Alerginis kontaktinis dermatitas taip pat gali turėti vabzdžių įkandimų atsiradimą, bet turi ir kitų odos simptomų, tokių kaip sausumas, svarstyklės ir dribsniai. Kontaktinis dermatitas yra vienas iš daugelio rūšių egzemos, kuri, pasak Merilendo medicinos centro, yra susijusi su alergija 20 procentų visų pacientų, turinčių odos būklę.

Priežastys

Pasak Amerikos alergijos akademijos, astmos ir imunologijos, aliejai yra priskiriami alerginėms reakcijoms, susijusioms su vaistais ir maisto produktais. Medikamentai taip pat gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą, bet bėrimas ne visada atrodys kaip įkandimas. Kitos kontaktinės dermatito priepuolių priepuolių priežastys yra kosmetika, nuodų gebenė ir metalai, tokie kaip gyvsidabris ir nikelis.

Gydymas

Gydytojas gali paskirti geriamąjį antihistamininį preparatą, kuris padėtų sušvelninti odos niežėjimą ir alerginį kontaktinį dermatitą. Pjautuvai gali būti užkrėsti, jei jūs nuolat juos subraujate. Tokiais atvejais jums gali prireikti antibiotikų. Aktualūs tepalai, tokie kaip kortikosteroidai, dažnai naudojami siekiant sumažinti uždegimą, susijusį su alerginiu kontaktiniu dermatitu. Jūsų gydytojas taip pat gali rekomenduoti gyvenimo būdo pokyčius, pvz., Vėsioje vonioje ir prakaito prevenciją, siekiant padėti išvengti alerginių bėrimų pablogėjimo.

Prevencija

Veiksmingiausias būdas išvengti alerginių reakcijų yra išvengti bėrimų atsiradimo. Tai gali būti ne taip paprasta, kaip skamba, ypač jei jūs negalite nustatyti savo veiksnių. Alergijos tyrimas gali padėti alergologui arba imunologui, kuris padės nustatyti bėrimų priežastis. Imunologijos ar alergijos šūviai gali būti rekomenduojami nuolatiniams bėrimams. Tokiuose šūviuose yra nedidelis alergeno kiekis, kuris ilgainiui padės jums sukurti imunitetą. Ironiška, kad gali atsirasti bėrimas, kuris atrodo kaip užkandimas po to, kai šūviai yra išnykę, kol jūsų kūnas pripratės prie jų.