Apie alkoholį ir nuotaikos svyravimus

Pasak tyrimo Mary G. McKinley žurnale “Critical Care Nurse” paskelbtame tyrime, 27 proc. Amerikiečių atitinka diagnostinius alkoholio vartojimo ar priklausomybės kriterijus. Žalingas alkoholio poveikis smegenims aiškiai būdingas žmogaus negalėjimui atlikti paprastas užduotis, tokias kaip vaikščioti ir kalbėti. Nors tai yra trumpalaikiai sutrikimai, Nacionaliniai sveikatos institutai nurodo, kad geriamasis poveikis daro daug didesnį poveikį smegenims.

Nuotaikos ir nuotaikos sutrikimai

Mood, taip pat žinomas kaip temperamentas, yra emocinė būsena. Dažniausiai nuotaika dažnai apibrėžiama kaip gera ar bloga. Nors piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis ir psichinės sveikatos paslaugų administracija nurodo, kad nuotaikos sutrikimai, dažniausiai depresija ir manijos depresija, yra sukelti disfunkcijos dėl smegenų cheminės veiklos, alkoholis yra vaistas, kuris veikia keičiant smegenų chemiją.

Mood Swing Patterns

Kalifornijos Santa Anos koledže atliktas tyrimas parodė, kad vienas nuotaikos svyravimas, kuris prasideda žmogaus gėrimui anksčiau, yra lengvas euforija. Tai atsitinka, kai smegenų regionas, kuris kontroliuoja emocijas ir elgesį, sutrinka alkoholiu. Sunkesni emociniai išsiveržimai gali tapti dažni, kai padidėja žmonių gėrimas. Po daugelio pastovaus gėrimo metų gali atsirasti nuolatinių smegenų ir nuotaikos pokyčių.

Kaip simptomas

Vienas požymis piktnaudžiavimo alkoholiu ir priklausomybės nuo alkoholio yra dažnos nuotaikos svyravimai. Pasak advokato Ron Jourard, baudžiamosios gynybos advokato Kanadoje, vienas iš pirmųjų psichinių procesų, kuriuos turi įtakos alkoholio priklausomybė, yra gebėjimas valdyti nuotaikos svyravimus. Dažni emociniai išpuoliai yra dažni žmonėms, kurie chroniškai piktnaudžiauja alkoholiu.

Manijos depresija

1998 m. San Diego Kalifornijos universiteto Erico B. Raimo žurnalo “Addictive Behaviors” tyrimas nustatė mažą, tačiau reikšmingą ryšį tarp manijos ir depresijos sutrikimų bei alkoholizmo. Manijos ir depresijos sutrikimas pagal diagnostinį ir statistinį psichikos sutrikimų vadovą gali būti trumpalaikis, ekstremalus nuotaikos svyravimas, kurio epizodai keičiasi tarp euforijos ir depresijos. Pasak Nacionalinio psichinės sveikatos instituto, žmonėms, sergantiems manijos depresija, kyla pavojus, kad jie patirs kitų elgesio problemų. Jie taip pat linkę piktnaudžiauti alkoholiu ir kitomis medžiagomis.

Nuotaikos svyravimai ir atstatymas

Net ir po to, kai žmogus susilaiko nuo alkoholio vartojimo, manoma, kad nuotaikos svyravimai išliks maždaug dvejus metus. Pasak Nacionalinio narkotikų vartojimo instituto, vaistai kartu su terapija yra svarbi atsigavimo nuo alkoholio priklausomybės dalis. Tokie vaistai kaip selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, vadinami SSRI, gali padėti sumažinti nuotaikos svyravimus. Elgesio terapija veikia keičiant žmogaus požiūrį ir jausmus dėl alkoholio vartojimo.