250 mg azitromicino šalutinis poveikis

Azitromicinas (Zithromax, Zmax) yra skirtas daugybei bakterinių infekcijų gydyti. Antibiotikas yra skirtingų dozių ir formų, įskaitant tabletes, akių lašus ir injekcinius tirpalus. 250 mg geriamoji azitromicino dozė dažnai vartojama pneumonijai, sinusitui, lytiniu keliu plintančioms ligoms ir odos infekcijoms gydyti. Nors azitromicinas yra paprastai saugus, kaip ir visi vaistai, jis gali turėti šalutinį poveikį. Dažniausi šalutiniai poveikiai yra virškinimo sistema, tačiau taip pat gali būti paveiktos kitos kūno sritys.

Viduriavimas

Pagal JAV maisto ir vaistų administracijos patvirtintą vaistų skyrimo informaciją viduriavimas yra labiausiai paplitęs azitromicino šalutinis poveikis, kuris veikia maždaug 4-5 proc. Žmonių. Tačiau didesnė dozė azitromicinui yra didesnė už viduriavimą nei 250 mg dozių. Retais atvejais viduriavimas gali sukelti Clostridium difficile infekciją žarnyne, kuri yra sunki būklė, susijusi su gydymu antibiotikais. Šios infekcijos požymiai ir simptomai yra karščiavimas, vandeningas viduriavimas ir pilvo skausmas, todėl reikia nedelsiant kreiptis į savo gydytoją.

Kitas virškinimo sistemos šalutinis poveikis

Pykinimas, vėmimas ir pilvo skausmas yra gana dažnas azitromicino šalutinis poveikis, kuris, atsižvelgiant į receptinius duomenis, veikia maždaug 3 proc. Vaistus vartojančių žmonių. Tačiau, kaip viduriavimas, šis šalutinis poveikis dažniau pasitaiko didesnėmis azitromicino dozėmis nei 250 mg dozėmis.

Nervų sistemos šalutinis poveikis

Mažoje žmonių, vartojančių azitromiciną, gali pasireikšti tokie neurologiniai simptomai kaip galvos svaigimas, galvos skausmas ir nuovargis. Eksperimentiniai duomenys, nurodyti informaciniame lapelyje, nurodo, kad šie šalutiniai reiškiniai pasireiškia mažiau kaip 1 proc. Vaistus vartojančių žmonių. Paprastai šie simptomai nėra sunkūs ir retai atsiranda azitromicino vartojimo nutraukimas.

Odos šalutinis poveikis

Su oda susiję šalutiniai reiškiniai, tokie kaip bėrimas ir jautrumas saulei, atsiranda mažiau nei 1% azitromicino vartojančių žmonių. Tačiau, vartojant šį antibiotiką, svarbu naudoti apsaugos nuo saulės priemones. Kitas įmanomas odos šalutinis poveikis yra angioneurozinė edema, kuri yra gilių odos sluoksnių patinimas, dažnai aplink akis ir burną. Šis šalutinis poveikis gali būti rimtas. Jei pasireiškia gerklės sandarumas arba kvėpavimo sutrikimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Retas, bet rimtas šalutinis poveikis

Nors retai, po azitromicino vartojimo gali atsirasti galinčių kelti pavojų gyvybei. Anafilaksija yra sunki, visa kūno alerginė reakcija. Dažni simptomai yra dilgėlinė, niežėjimas, apsunkintas kvėpavimas ir galvos svaigimas. Taip pat gali išsivystyti sunki odos reakcija, dėl kurios atsiranda pūslės ir viršutinio odos sluoksnio praradimas. Tai dažniausiai prasideda kelias dienas ar savaites po azitromicino vartojimo ir prasideda nuo gripo panašių simptomų ir skausmingo bėrimo. Kitas pavojingas širdies ritmas, vadinamas QT intervalo pailgėjimu, yra retas šalutinis poveikis, kurio metu pasireiškia simptomai, tokie kaip nereguliarus širdies plakimas ir alpimas. Kepenų pažeidimas atsiranda retai su azitromicinu, paprastai kartu su pilvo skausmu, niežuliu ir geltona spalva.

Jei atsiranda bet kurio sunkaus azitromicino šalutinio poveikio simptomų, nutraukite vaistų vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jei atsiranda anafilaksijos simptomų, kreipkitės į neatidėliotiną medicininę pagalbą. Azitromicinas yra B kategorijos nėštumo laikotarpis, tai reiškia, kad tyrimai su gyvūnais nerodė pavojaus vaisiui, tačiau nėštumo metu nėra jokių galutinių tyrimų. Jei esate nėščia, aptarkite su savo gydytoju azitromicino vartojimo riziką ir naudą. Taip pat aptarkite galimą poveikį, jei esate slauganti motina, nes mažas azitromicino kiekis gali išsiskirti su motinos pienu.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės