Kojų nugarai

Tam tikru momentu savo gyvenime gali atsirasti pėdsakų ar gabalėlių ant odos ant kojų. Yra daug priežasčių, dėl kurių odos būklė atsiranda, ir dažnai priežastis nėra akivaizdi. Alergijos, dirginančios medžiagos, jūsų genetinis makiažas ir tam tikros ligos bei imuninės sistemos sutrikimai gali sukelti dermatitą, dilgėlinę ir kitas odos būkles.

Simptomai

Turėtumėte stebėti bet kokių odos pakilimų būklę, kad padėtumėte gydytojui diagnozuoti priežastis. Charakteristikų atskleidimas apima spalvą, dydį, formą ir kitų simptomų ar požymių buvimą. Vienu sluoksniu, esančiu viršutiniame odos sluoksnyje, rodantis mobilumą, kai jį verti pirštais, gali būti sužalojimo, riebalinės cistos ar auglio rezultatas. Raudonos niežulys ir odos išbėrimas gali rodyti alergiją, vabzdžių įkandimus ar užsikimšusį plaukų folikulą. Pasak “Family Doctor.org”, nuo raudonos iki violetinės ragenos, kartu su skaudančiais sąnariais ir karščiavimu gali būti nurodyta infekcija ar virusas. Jūsų odos būklę įvertinti gali tekti atlikti odos biopsiją.

Tipai

Paprasta kojų nugaros skausmo priežastis yra kontaktinis arba atopinis dermatitas, kuris dažnai sukelia jautrumą medžiagoms, tokioms kaip kosmetika, muilas, cheminės medžiagos ar net iš gumos batai. Tam tikri vaistai ir vaistai gali sukelti kai kurias dermatito formas. Pagal “Merck Online” žinynus, staszinis dermatitas atsiranda dėl varikoze. Odos infekcijos yra bakterinės, fuhgalo ar virusinės infekcijos, tokios kaip pūslelinės, kurios ilgiau lieka ramios ir atsiranda kaip raudonos dėmės. “Henoch-Schonlein purpura” – tai raudonų ir violetinių smūgių apatinių kojų infekcija, kartais kartu su skausmais ir karščiavimu, pagal “Medline Plus”. Pasak Missourio departamento apsaugos, dar viena priepuolių priežastis yra parazitai, tokie kaip kirminai, erkių lervos, kurios, kaip teigia Misūrio departamentas, priskiriami niežtintiems raudoniems smūgiams iš kojų ir kulkšnių aukštyn.

Unikalios sąlygos

Kai kurios odos ligos vystosi tik tokiomis ypatingomis aplinkybėmis kaip nėštumas. Prūsiniai dilgėliniai papulės atsiranda vėlai nėštumo metu, nes maži, raudoni bambai, dažnai prasidedantys pilve ir skleisti į šlaunis. Niežti dideli pleistrai paprastai išnyksta po gimdymo. Kitas odos būklės, susijusios su nėštumu, yra prurigo. Niežėjimas, mažos išpjovos, panašios į vabzdžių įkandimų išvaizdą, atsiranda bet kurioje odos vietoje. Pasak Amerikos Amerikos akušerių ir ginekologų kongreso, “Prurigo” gali tęstis kelis mėnesius nuo kūdikio gimimo.

Kada skambinti gydytojui

Kai kurie odos išsiveržimai gali būti sunkios ligos simptomas, pvz., Sarkoidozė, kuri gali paveikti plaučius ar limfmazgius. Pasak Nacionalinio širdies, plaučių ir kraujo instituto, sarkoidozė, dažniausia moterims, sukelia raudonų ar rausvai violetinių bambukų bėrimą ant kulkšnių ir nugaros. Kreipkitės į medicininę priežiūrą, jei jūsų odos būklė pablogėja, jei šalia užsikrėtusio ploto atsiranda raudoni dryžiai, jei karščiavimas pasireiškia arba kai kiti šeimos nariai patiria panašių simptomų.

Gydymas

Daugeliui odos ligų galima gydyti ne septynias ar receptinius vaistus, tokius kaip priešuždegiminiai kremai, vietinis kortizonas ir fungicidai. Geriamieji antihistamininiai vaistai gali kontroliuoti dilgėlių, išbėrimų ar alerginės odos būklės simptomus. Pagal Mayo kliniką sunkesniam poveikiui gali prireikti kortikosteroidų, tokių kaip prednizonas, antidepresantai ir epinefrinas. Gali būti reikalingi kosmetiniai gydymo būdai, tokie kaip lazerio terapija.