Virsta ir skausmo malšinimas

Virimas yra skausmingas patinimas, kuris auga po jūsų oda. Daugeliu atvejų galite pasimėgauti namuose ar netgi alternatyviais gydymo būdais, kad gydytumėte verdantį vaistą, tačiau jie kartais yra tokie skausmingi ar sunkūs, kad jums reikia tam tikrų gydymo procedūrų. Prieš bandydami sušvelninti savo virimo skausmą namuose, pasikonsultuokite su savo gydytoju, kad nustatytumėte tinkamą diagnozę ir paaiškintumėte saugius, bet veiksmingus gydymo būdus.

Identifikavimas

Virinama virta paprastai atrodo kaip patinusios raudonos raukšlės, panašios į didelius spuogus. Virinama, kai plaukų folikulas užkrėstas ir formuoja pūlį užpildytą abscesą. Virinama dažniausiai pasireiškia jūsų pažastuose, kirkšnyje ir kakle ar ant sėdmenų, šlaunų ar veido. Virimo gali būti labai skausminga, priklausomai nuo jų vietos ir dydžio. Tam tikru momentu, paprastai per dvi savaites, virinimas paprastai prasiskverbia ir pusė nuteka.

Tipai

Yra keturios pagrindinės virimo rūšys, dažniausiai iš kurių yra furunkuliai arba karbunkeliai. “Furuncles” ir “carbuncles” kyla iš bakterijų, dažniausiai dėl “Streptococcus pyogenes” arba “Staphylococcus aureus” bakterijų. Jei turite furunkulių grupę, jis užsidegs, tai vadinama karbunkulas. Kitas virimo tipas yra žinomas kaip pilonidalinė cista, kuri apima smegenų pūlinę. Kiti tipai yra cistinės spuogai, kurie dažniausiai pasireiškia paaugliams dėl užkrėstų ir užblokuotų aliejaus kanalų, ir hidradenitis suppurativa, kuri retai pasitaiko suspaudimuose cirkšnyje ir pažastuose.

Prevencija / Sprendimas

Vienas iš labiausiai paplitusių skausmo malšinimo būdų – susitrenkia ir išleidžia abscesą. Šis gydymas apima pjaustymą virimo viršuje ir išleidimą iš pūlio, bet paprastai jis skirtas dideliems, nuolatiniams arba sunkiems verdžiams. Jei norite sumažinti skausmą ir išvalyti infekciją, gydytojas, galbūt, turėsite laikyti tinklelį už virinto liofilizavimo ir vartoti antibiotikus. Jei sergate cukriniu diabetu, slopinama imuninė sistema arba yra tendencija lėtai įsijaudinti, gali tekti imtis tam tikrų prevencinių priemonių taip pat. Siekiant išvengti pasikartojančio virimo, vengti sandarių drabužių, visada laikyti odą švarią ir naudoti antibakterinį muilą, kruopščiai išvalyti arba apdoroti bet kokius gabalus, įbrėžimus ar nedideles žaizdas. Dažnas rankų plovimas ir kita bendroji higienos praktika gali sumažinti jūsų galimybę užsikimšti ar paskleisti bakterinę infekciją.

Apsvarstymai

Daugeliu atvejų galite pasirūpinti, kad namuose užvirtų. Namuose vaistų nuo virimo būdai paprastai apima šiltų kompresų įleidimą į paveiktą plotą tris ar keturis kartus per dieną maždaug per 20 minučių. Laikydamiesi virimo ir jo apačioje naudokite antibakterinį muilą mažiausiai du kartus per parą ir padengdami jį tvarsčiu, taip pat gali padėti išgydyti virinimą. Ši praktika gali paskatinti virinimą, kad “atsistotų į galvą” ir pradėtų nutekėjimą. Toliau išvalykite virinimą ir šildykite kompresą maždaug tris dienas po to, kai jis pradeda nusausinti. Taip pat galite išbandyti tam tikras alternatyvias priemones, skirtas jūsų virimui gydyti, pvz., Arbatmedžio aliejaus. Arbatos medaus aliejus gali padėti sumažinti skausmą, skatinti gydymą ir kovoti su bakterine infekcija. Nebandykite nė vienos ar kitos alternatyvios priemonės, kad galėtumėte gydyti verbą, prieš pirmą kartą aptarkite su gydytoju.

Įspėjimas

Nebandykite patikslinti virimo patys, jei turite stiprų skausmą, karščiavimą, raudonąsias virpesius, besitęsiančius nuo virimo, diabetu ar daugybe. Jūs taip pat turėtumėte nedelsdami kreiptis į savo gydytoją, jei jūsų virinimas neatliekamas per dvi savaites arba po savaitės po gydymo namuose nepagerės. Sumažėja, kad ir toliau auga didesniame nei ping pongo kamuoliuke ir virinama arti jūsų antsnies, arti jūsų stuburo, arba jūsų veidas turi būti gydomas sveikatos priežiūros specialistas; jei jūsų virinimas tampa vis blogesnis ar skausmingesnis arba jei Virti atsisako drenuoti, turėtumėte pamatyti savo gydytoją. Retais atvejais kepimas gali sukelti sepsį, kai bakterinė infekcija išsiskiria nuo virimo į kraują, dėl to užteršamas kraujas. Kitais atvejais jūsų virinimas gali apimti Staphylococcus aureus, žinomą kaip meticilinui atsparus Staphylococcus aureus – MRSA, vaistams atsparus bakterinis štamas.